Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy az emberek...

Hogy lehet, hogy az emberek nagy része ért a féregjukakhoz, meg hasonló nyalánkságokhoz, de pl egyszerű fizikához nem?

Figyelt kérdés

Nemrégiben olvastam egy kérdést, hogy lehet-e fénysebesség felett utazni e a jövőben, illetve, hogy időutazás lehetséges-e. Ezekre 20-30 válasz is érkezett, sok szakértőtől, akik lelkesen osztották meg tudásukat :-)


Mikor egy sokkal de sokkal egyszerűbb témában kérdez valaki, pl, nem érti, hogy hogy is van az, hogy a pillanatnyi sebesség minek is a deriváltja... Szóval ebben a témában alig segítenek neki. Vagy pl nem értettem, hogy a "(D^2*pi)/4" minek is a képlete arra csak 1 db hasznos válasz jött. Pedig ezek több 100 éves témák :-( Ez kicsit paradoxon nem?


2011. aug. 30. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem paradoxon, mivel a 20-30 válasz legnagyobb része hülyeség volt, féltudással, amit mindenféle sci-fi filmekből szedtek össze.


Ellenben egy deriválásról ritkán esik szó akármilyen filmben (elképzelem, ahogy a Star Trek-ben az egyik gépész nekiáll deriválni... :D)

2011. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

azért paradox, mewrt mindenkit az izgat, aminek gyakorlatilag semmi haszna.


meséket a féreglyukakról és a csillagászatról pofonegyszerű kitalálni, mert senki sem ELLENŐRZI, nincs is rá mód.


viszont az alapvető kinetikai fizikában már nem lehet álmodozni, ott már kemény tények vannak, amik már meghaladják az unatkozó, semmihez sem értő GYIK-osok intelligenciáját.

2011. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem, ez csak az emberi lustaság. :-)


Mindenféle elméleti dologhoz hozzászólni élvezetes elfoglaltság, még akkor is, ha az ember nem teljesen biztos abban, amit írogat. De egy konkrét fizikai feladványnak a végére járni, vagy esetleg kiszámítani egy feladatot már munka... És koránt sem annyira élvezetes dolog.


Be kell valljam, ezzel én is pontosan így vagyok. Látod, itt is csak dumálok, de ha meglátok egy olyan kérdést, ahol végig kellene komolyan gondolni valamit, sőt, még számolnom is kellene, vagy valamilyen képletet alkalmazni - bizony inkább továbbmegyek... Az már fárasztó!


Nem vagyok rá büszke,de nem is tagadom le. Ez van. :-(


Pedro

2011. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az egyszerű fizikai kérdéseket már nem trendi megválaszolni, de a féreglyukakhoz (igen ELIPSZILONNAL írtam direkt) már kevesen értenek, de hozzászólni annál nagyon kihívás. :D


A valóság az, hogy a szárazabb alap témák kevés embert érdekelnek, ezért nem is nagyon értenek hozzá. Ami ezekene messze túlmutat, abban meg mindenki szeret okoskodni. Ettől függetlenül még mondhatnak okos dolgokat akár anélkül is, hogy alapvető fizikai ismereteik lennének. Illetve azok is mondhatnak hülyességet, akik képzett fizikusok/csillagászok. A végtelen, a világűr mindenki fantáziáját megmozgatja, ezért nagyon sokan szeretnek hozzászólni.

2011. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tom Benko ***** válasza:
100%
Mert A féreglyukakról a bulvársajtó is ír, a deriválásról nem. Ahol tudok, ott egyébként igyekszem segíteni.
2011. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazából csak akkor fordult meg a fejemben ez a kérdés, mikor valaki kérdezte, hogy lehetséges e a fénynél gyorsabban utazni. Belinkel egy forrásokat nem feltüntető cikket a kérdező. Én azt válaszoltam, h nem. Majd felhívtam a figyelmét, hogy azon felül, hogy a cikk nem mutat forrásokat, egy olyan témát tárgyal amit JELENLEG kuattnak, csak elméleti síkon lehet levezetni (?), és még csak bizonyítékok sincsenek rá. Erre kb5-en küldtek el melegebb éghajlatra.


A másik kedvencem, mikor érvelek, és a helyesírásomba, megfogalmazásomba kötnek bele, ahelyett, hogy észérvekkel győznének meg, hogy hahó nincs igazam...

2011. aug. 30. 21:27
 7/11 anonim ***** válasza:

"A másik kedvencem, mikor érvelek, és a helyesírásomba, megfogalmazásomba kötnek bele, ahelyett, hogy észérvekkel győznének meg, hogy hahó nincs igazam..."


Ha esetleg ez nekem szólt volna. Nem kötöttem bele az írásodba, mert igazat adok neked, a kérdésedre pedig válaszoltam teljesen normálisan. A helyesírásodba pedig már muszáj volt belekötnöm (ugyanis egyetlen Ly-vel kezdődő szavunk van csak, ezt minden magyarnak illene tudni, aki kijárta az általános iskolát), és nem észérvek helyett kötözködtem, hanem észérvek és a véleményem vállalása mellett. A mondandómban meg a lényeg nem a helyesírásodon volt, nem hülyéztelek le, csakúgy mellékesen odaszúrtam picit, mert így volt helyes.

2011. aug. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem, nem neked szólt, tudom, hogy hogy kell heLYesen írni, csak nem erre figyelek mikor gyorsan gépelek.
2011. aug. 30. 21:40
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi, hoyg emlékeztettél rá, én tényleg csak az átlag reakciókat nem szeretem ezen az oldalon, mikor nem lehet valakivel vitázni, mert nem az érveimre reagálnak, hanem a helyesírásomra (pedig szeretek vitázni olyannal aki arra érdemes, nem egyszer derült ki, hogy addig én látom rosszul a dolgot)
2011. aug. 30. 21:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Okés, akkor az utolsó hozzászólásomat tekintsd tárgytalannak. :-)
2011. aug. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!