Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi időre lenne szükség...

Mennyi időre lenne szükség ahhoz, hogy egyetlen papucsállatka utódainak térfogata egyenlő legyen a Föld térfogatával, ha az osztódást követően valamennyi papucsállatka életben maradna?

Figyelt kérdés
A papucskállatkák átlagban 27 óra alatt osztódnak ketté. Mennyi időre lenne szükség ahhoz, hogy egyetlen papucsállatka utódainak térfogata egyenlő legyen a Föld térfogatával, ha az osztódást követően valamennyi papucsállatka életben maradna? Tudjuk, hogy egy papucsállatka egy kb. 0,1 milliméter élethosszúságú kockában fér el és, hogy a Föld sugara 6378km.
2011. okt. 4. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Kb. 123 nap.
2011. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63780000000 papucsállatka kell, hogy egymás mellé állva kitegyék a Föld sugarát, mindjár mondom, hogy ez mennyit jelent időben. :)
2011. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
első válaszoló: csak hogy tisztában legyél (nem mintha nem érteném, hogy gyúnyválasz volt), 109 papucsállatka tudna elszaporodni 123 nap alatt, 27 órás szaporodási idővel számolva...
2011. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tehat kiszamolhatjuk, hogy a fold terfogataban elferne 1,08*10^33 darab papucsallatka. Kivancsiak vagyunk,hogy ez hanyadik generacio: 2 hanyadik hatvanya ennyi? eppen 109,73. generaciora lenne ennyi. Ez hany nap, ha tudjuk, hogy egy generacio 27 perc?


Ez kereken 123 nap, 10 ora 58 perc.

2011. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: elszámoltad. Egy generáció 27 óra. (Nem E. coli ez, 27 perc még annak is rekord.) Így azért kissé más jön ki.
2011. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem szamoltam el, csak elirtam az adatot a valaszban. Maga a valasz stimmel. Ahogy tolem fuggetlenul masok is erre jutottak.
2011. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27 perces osztodassal 2 nap 3 ora 27 perc. :-D Minden guny nelkul.
2011. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

:D Számolt a fene utána, csak azt láttam, elírtad, gondoltam azzal is számoltál. Este nyolc után kizártam az életemből a matekot.

Akkor jó, bocs, kérdező ne zavarodjon össze: jó a válasz. (És rá is nyomok a zöld kézre megerősítésül.)

2011. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!