Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Élet a Marson és a Vénuszon?

Élet a Marson és a Vénuszon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mint elég sok kutató állítja ,hogy a Marson és a Vénuszon valaha óceánok voltak[víz bizonyosan folyt] és légkörük is volt..tehát az élet számára is alkalmasak lehettek..

Sajnos ezeknek a bizonyítékait eltüntette ez a rengeteg idő, de azért belegondolni lehet...:D

Szerintetek fejlődhetett ki növényvilág, esetleg állatok, netán értelmes lény?

Mi a véleményetek erről?

A válaszokat előre is köszönöm!:)


2011. okt. 12. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Esély mindenképpen volt rá, ha nem is fejlett növényi élet, de egysejtűek biztosan, legalábbis a Marson. Ha a Vénusz korai feltételei hasonlóak voltak, akkor ott eléggé csekély rá az esély.


Bár igazából elsőnek definiálnunk kéne, mégis mi számít "élet"-nek :)

2011. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát ugye egy időben kettő kék bolygó volt a naprendszerben..a föld és a mars..

Szerintem fejlődhetett párhuzamosan az élet a földivel...

Tán 100-150 millió évig hasonlíthatott a földre:D[vagyis eddig volt légkör és sok víz]

Nem az organizmusokra gondoltam:)

2011. okt. 12. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy az „élet” alatt mit értesz? Lehet, hogy ha volt is élet ott, az teljesen más alapokon nyugodott. Ha a földi életre gondolsz, hogy az ott megvalósulhatott-e, akkor szerintem a Marson lehetett élet, a Vénuszon pedig nem, ha a kezdetekben is ilyenek voltak a viszonyok.
2011. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
mind2-nek van légköre csak míg a marsnak 100x olyan ritka mint a földnek addig a vénuszé 100xolyan sűrű mint a földé szal 100x akkora a nyomás kb mint a földön...
2012. jan. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!