Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 1. Igaz, hogy egy felnőtt...

1. Igaz, hogy egy felnőtt ember amikor nyugalmi állapotban van, annyi energiával rendelkezik hogy ha az felrobbanna, kitörne 5 hidrogénbomba robbanásával lenne egyenértékű?

Figyelt kérdés
2. létezhet olyan kísérlet, tevékenység amellyel energiát nyerhetünk ki egy emberből?
2011. okt. 16. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

1. baromság

2. bicikli

2011. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
20%

Mivel folyamatosan minden tágul iszonyú nagy sebességgel. Ez azt jelenti hogy hogy olyan mértékben nö minden beleértve téged is meg az asztalt széket is mindent ami van és körül vesz. Hogy ha egy másodpercre létrehoznánk egy fekete jukat ahol megálna az idö 1 másodpercre mondjuk körülötted amint a széken ülsz. Akkor átesnél a szék atomrácsain mert olyan gyorsan nöne meg körülötted minden.Vagyis csak akkor érzékelnéd azt hogy minden nö körülödted érted amit leirtam emberi lény? Viszont erröl fogalmatok sincsen hiszen ezen a bolygón szüledtél mert te csak egy ember vagy tudatlan primitiv élölény.

Szóval A válaszom a kérdésedre igen rendelkezik annyi energiával az emberi test hogy az iszonyú robbanással törne ki de mivel erre sosem kerülhet sor pont e miatt amit leirtam igy nem kell aggodnod. Van olyan hogy energiát nyernek emberböl de azokat a kisérleteket a föld alatt végzik a kis szürkékkel a mexikói sivatag alatt.

2011. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát figyelj! Az Einstein féle E=mc^2 képlet szerint minden gramm tömeg felér egy hirosimai atombomba energiájával, hiszen a képletben a tömeget a fénysebesség négyzetével kell szorozni, ami (3*10^8)^2=9*10^16, vagyis 16 nulla a 9-es után: 90 000 000 000 000 000-es szorzó. Tehát ha vagy mondjuk 60 kiló, akkor az 60 000 gramm, vagyis 60 000 atombomba. De ez igaz egy 60 kilós élettelen szikladarabra is, mert csak a tömeg számít, vagy 60 liter vízre is. Viszont ez az energia csak akkor válna szabaddá, ha a tömegünknek megfelelő tehát szintén 60 kilónyi antianyaggal találkoznánk. Akkor persze már -mivel az antianyag tömege is energiává alakulna- 2*60=120 ezer gramm vagyis 120 000 atombomba energiája szabadulna fel. De ennek csak a fele származna belőled, a másik fele az antianyagból. Az atombombákban nincs antianyag, de nem is szabadul fel, csak a tömeg kis töredéke, hiszen a hirosimai atomba nem 1 grammos pici valami volt, hanem több 10 kiló, és ennek csak egy kis töredéke vált energiává (és persze így is épp elég nagy rombolást csinált). A tömeg teljes egészében csak antianyaggal találkozva alakulhat energiává, pici töredéke viszont minden energiafelszabadító folyamatban, tehát például egy szimpla égésnél is, az égéstermékek összege egy kimérhetetlenül kicsivel kisebb tömegű lesz, mint az éghető anyag+oxigén tömege, mert az a pici tömeg alakult át az égéskor felszabaduló fény- és hő-, és egyéb energiákká.
2011. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
az Északi fényt olvastad? ha elszakítják a daimónodat, az nagyon sok energiát szabadít fel...
2011. okt. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan ez a legnagyobb problémád az életben?
2011. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is tegnap láttam ezt a részt :D
2011. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akik hasznos választ adtak, azoknak köszönöm. Kedves akárki, nem ez a legnagyobb problémám az életben, sőt ez nem is probléma, csak érdekel. Nem tudom, ha ez téged zavar, ne olvasd el, sőt ne is kommentelj.
2011. okt. 17. 14:00
 8/14 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj, csak nem értem hogyan érdekelhet valakit az, ha egy ember felrobbanna - ami miért is következhetne be, amikor nem tiszta robbanóanyagból vagyunk? -, akkor mennyi energia szabadulna fel. Ez kb. olyan szintű, mintha megkérdezném: ha egy macska farka vége kivirágozna, akkor sötétebb színű lenne, mint egy piros botanikai tulipán?
2011. okt. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Minden egyes atom iszonyatos energiával rendelkezik... Egy atombombában maximum 15.000 U235 atom található. Ezek energiaértéke 350 MW körül mozog. Na, de a testünkben van vagy 10.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 atom (vagy több). Urán nincs bennünk (ha valakinek mégis van, azonnal menjen orvoshoz!), de az atomokban ugyanúgy van energia, csak kevesebb... Sokkal könnyebb kiszámolni azt, hogy kevésszer sok, mint hogy sokszor kevés... Az a kérdés szerintem totál értelmetlen,d e figyelj, ha nincs jobb dolgod megszámolhatod magadnak...
2012. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Itt mindenki idióta, vagy mindeki poénkodik? Remélem az előbbi...
2012. júl. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!