Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Erről kinek, mi a véleménye?

Erről kinek, mi a véleménye?

Figyelt kérdés
[link]
2011. nov. 18. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A maja naptár (helyesen kisbetűs, mivel népnév, és nem lett attól különleges, a világon egyedülálló Naptár, hogy a kifejezést nagybetűzzük) nem ér véget 2012-ben. Ezek után a cikk hitelét veszti.


A kérdésre, miszerint mi lesz 2012 után, egyszerű a válasz (2013). A legtöbb közép-amerikai nép, amely a maja időszámítást több-kevésbé átvette pár véres epizóddal kibővítette, pl. a toltékok, vagy az aztékok. Valóban, a legendák szerint a naptár lepörög, és akkor véget ér a világ. (Vigyázat, nem fordítva! A naptár nem a világvége időpontját jósolja meg! A világvége akkor jön el, amikor a naptár elfogy. Vagyis megfordult az ok-okozati kapcsolat.) A jelenlegi kor egy gyilkos földrengés-sorozat keretében fog leköszönni, azonban egy emberpár túléli - ahogy eddig ha jól tudom, már öt, vagy hat kort ugyanígy túlélt az emberiség -, és az ő utódaik újra benépesítik a földet. Illetve Mexikót biztosan. A Nap újfent megsemmisül, ahogy tette eddig mindig, és egy istennek megint fel kell áldoznia magát azért, hogy Nap születhessen. (Hold, ha minden jól megy, most nem lesz. Az egy kis gubanc volt az áldozati máglya körül.) Quetzalcoatl, a tollas kígyóisten újjászületik, de ez egyáltalán nem biztos, mert a keresztény papok benne Jézus mexikói megfelelőjét látták és láttatták, szóval a Jelenések könyve színesíti a kulturális palettát. Tehát lehet, hogy nem éli túl senki, hanem mind a keresztény felfogás szerint eléállunk az Utolsó Ítéletnek.


Szóval vélhetően borzasztó nagy pánik lesz, aztán borzasztó nagy csalódás, azok a maja papok, akik meg megszerkesztették már a következő ciklusra a naptárat igyekeznek ártatlan képpel állni a dühös tömeg elé.

2011. nov. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nekem végül is mindegy, csak végig olvastam a cikket és már elég aggasztónak találtam, hogy mindenki rá van kattanva erre az ezotériás dologra. persze pont rossz helyen néztem azt tudom, de csak beírtam google-ba a világvégét. De érdekes dolgokat írtál, köszi
2011. nov. 19. 00:40
 3/8 anonim ***** válasza:

2013-ban: a maja naptárt rosszúl olvastuk, valójában 2013 év végén lesz világ vége

2014-ben: a csudába már megint elolvastunk valamit, de ennek az évnek a végén már biztos világ vége lesz!

2015-ben: na jó most voltam lézeres szemműtéten és újra megnéztem a naptárt, 2015-ben van vége

2672-ban: egy kisbolygó ütközőpályán van másnap fog ütközni a Földel, és mi megjósoltuk, hogy 2672-ben lesz világvége! FUCK YEA!!!

2011. nov. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocs hogy elírtam pár dolgot, késő van XD
2011. nov. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:)
2011. nov. 19. 01:18
 6/8 A kérdező kommentje:
2011. nov. 19. 01:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Véleményt kérdeztél?

Hülyeségeket szórakozásból szoktam olvasni, kikapcsol. Ha még sem, abbahagyom.

2011. nov. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
és én csak a véleményedre is voltam kíváncsi:)
2011. nov. 19. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!