Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan veszik a kémikusok,...

Honnan veszik a kémikusok, hogy az atomok gömb alakúak, ha azt is hangoztatják, hogy olyan kicsik, hogy nem láthatóak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 00:55
1 2 3 4 5
 11/50 PótPápuaPuapó ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

Nem világos a kérdésed alapján, hogy mire gondolsz.


Atomra, vagy atommagra. Ha az atomra hiszed azt, hogy gömb alakú; akkor tévhitben élsz. Egyedül az s mellékkvantumszámú pályák gömbszimmetrikusok. A többi pálya nem. A pályák alakját ki lehet számítani, nem kell közvetlenül látni.


Ha az atommagra gondolsz, azok sem gömb alakúak. Nehéz is lenne gömbalakot feltételezni mondjuk egy deutérium atommagról. De még a nagyobb atommagok sem közelítik feltétlenül a gömb alakot.

2011. dec. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim válasza:
18%
sztem meg kvára logikus h az atomok gömb alakúak (gondolj bele ott az atommag egy kis pont körülötte a zelektronok, namármost a zelektronok nem fognak össze vissza bandukóni kisétálni a nagy semmibe, nekik a legalacsonyabb energiájú pálya kell és hát az persze h gömb alakban fog létezni. még a hidrogén egy szem mütyürke atomja is kering nem pattog mint egy gumírozott nikkelbolha. na
2011. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 PótPápuaPuapó ***** válasza:
100%

Pedig de! Még a gömbszimmetrikus s pályáknál is "elkószálnak" az elektronok.

Nézd csak meg, mikor lesz nulla a pszínégyzet értéke az s pályáknál (az írja le az előfordulás valószínűségét)! A végtelenben!


(És arról se feledkezz meg, hogy több elektron is kószálhat az atommag körül, azok pedig taszítják egymást.)


Vicces, hogy te úgy okoskodsz velem, hogy még a wikipédiát/gimis tankönyvet sem vagy képes elolvasni. (Én azért már sok fizikai kémia és elméleti kémia vizsgán, szigorlaton vagyok túl)

2011. dec. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
a kémikusok sehonnan, az atomfizikusok már inkább
2011. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 PótPápuaPuapó ***** válasza:
100%
Az atommag alakja tényleg csak az atomfizikusokat érdekli. De az atom "alakja" már vegyészeket is érdekli.
2011. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy egy olyan világban, ahol minden csak bizonyos valószínűséggel létezik, van értelme egyáltalán formáról beszélni.


A gömb csak egy ábra. Sokkal szemléletesebb, mint folyton valami ilyesmit rajzolni a táblára:

[link]

Amik szintén csak az elektronok legvalószínűbb előfordulási helyeit jelölik, és nem egy mindenkor érvényes, meghatározott alakot.

2011. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:
És azt mi bizonyítja, hogy minden atomokból áll?
2011. dec. 29. 17:58
 18/50 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy értem a kérdésed.
2011. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 dellfil ***** válasza:

Az elektromágneses sugárzás nem atomokból áll. A gravitáció sem.

Nem beszélve azokról a "dolgokról", amelyek megléte az "anyag" meglétének függvénye. (milyen "atomokból" áll a szépség, a szeretet, a csúnyaság a gyűlölet, stb...) Ezek is létező dolgok... vagy nem? :DDD Igen, sejtem, a fogalmi kategória nem ilyen homogén. De szerintem inkább következmény, mint ok. Bocs a hívőktől. :DDD

A "minden" kategóriába ezek a "dolgok" is bele tartoznak.

Gondolj a barkochba játéra, hogy egyszerűsítsek. (Bocsi a vulgarizálásért)

Nem, nem minden áll atomokból. De a "világ összetettségéhez" úgy néz ki "szükség van" ilyen entitásokra is. (Vagy a fene jobban tudja) :DDD


dellfil

2011. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 PótPápuaPuapó ***** válasza:

re: előző válaszadó.


Azt hiszem nagyjából ugyan arra gondolunk, csak egy kicsit máshogy fogalmazom meg.

Az emberi érzelmeknek azért léteznek, mert meg van a maguk "materialista lenyomatuk" (hogy ilyen hülye filozófikusan fejezzem ki magam).

Pl.: Szeretet: Endorfin és más molekulák az agyban + egy elektromos jel az agyban. Gyűlölet, félelem ugyan így működik.

2011. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!