Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan veszik a kémikusok,...

Honnan veszik a kémikusok, hogy az atomok gömb alakúak, ha azt is hangoztatják, hogy olyan kicsik, hogy nem láthatóak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 00:55
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

:D

Tudna bárki, bármi olyat mondani, amit képes lennél elfogadni?

Akkor meg?

2011. dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

Na mondjad miért lenne tudományosabb, engem érdekelne.

De gondolom nem tudod miért...

2011. dec. 31. 16:02
 33/50 anonim ***** válasza:

Mert olvassátok el, hogy mi az a tudomány, és mi a vallás.

A vallás az, amikor mondanak valamit, te meg elhiszed, mint egy birka.

Ez a lényege.

A tudomány mérésekre, számításokra, bizonyítékokra, megfigyelésekre, logikára épül.

Az ősrobbanás egy modell, ami nem biztos, hogy hibátlan, de több számítás is igazolja, például a kozmikus háttérsugárzás.

Na mehettek legelni a mezőre, birkák. :)

2011. dec. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Itt komoly bajok vannak. Ha vennéd a fáradtságot, és elolvasnád a szöveget is, és nem csak a képet; akkor máris tudnád, hogy mekkora részecskék látszódnak a képen. Szerinted mik azok a 0,1 nanométeres kis bigyók? Kismanók?


Idézlek: "Ha az atom gömb alakú, akkor göröngyös érzés lenne végighúzni a kezedet a tükrön."


Ezt remélem te sem gondoltad komolyan. Te tényleg azt hiszed, hogy a kezed atomjai hozzáérnek a tűköréhez??

ELEKTROMOS TÉRRŐL HALLOTTÁL MÁR??? Az atommagok pozitív töltésüek, az elektronok negatívak. A körmöd atomjai (pontosabban molekulái) csak megközelítik a tükör molekuláit. Egy bizonyos távolság után már hiába erőlködsz, nem tudod közelebb nyomni a körmöded az üveghez.

(ez a táv néhány angström)


Rutherford kísérletről hallottál már?



"Kémia, mint fölösleges pénzkidobás?"


Kik fejlesztik a félvezetőket? Kik találják fel a gyógyszermolekulákat? Kik fejlesztik ki neked a LED,plazma,SED... tévéket? Csak nem a fizikusok, vegyészek.


Téged aztán sok kudarc érhetett a reáltantárgyak terén...

2011. dec. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Aki megakad az általános iskola 8. osztálya előtt valóban nem sok sikere lehet a reáltárgyakban. :D
2011. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:
Bár bocs, de ha nem érhetek hozzá akkor pl hogy töröm be? Jedi erővel? XD
2012. jan. 1. 00:56
 37/50 anonim ***** válasza:
0%

gecc, Jedi vagyok ;)


Amúgy ha nem lehet megérinteni akkor én honnan érzem, hogy göröngyös,sima hideg meleg, ezt azért te sem gondolhatod komolyan hogy semmit nem lehet megérinteni xD

2012. jan. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 PótPápuaPuapó ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem tudom, hogy láttál-e már életedben mágnest, elektromágnest? Esetleg szedtél-e már fel megdörzsölt vonalzóval papírgalacsint? Vagy hallottál-e a gravitációs erőről?


Mert ha igen, akkor leeshetett, hogy nem kell valamihez hozzáérni ahhoz, hogy erőt fejts ki rá?



Légy erős, amikor hozzáérsz a tükörhöz; akkor is van néhány angström távolság a tükör molekulái és a kezed között!


Sőt, még a szilárd testek atomjai sem érnek egymáshoz. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de ha elmúltál 15, akkor már tanultad kémiából a KÉMIAI KÖTÉSHOSSZ fogalmát.


Ha még nem tanultad, akkor a google a barátod.


Többet már nem pofázok, mert szarul vagyok. Ha van kérdésed, holnap megválaszolom

2012. jan. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

esetleg gondolj arra, hogy vannak az életben bonyolultabb és egyszerűbb dolgok. Az utóbbiakat többen értik, az előbbieket kevesebben. Ennek az az oka, hogy a bonyolultabb dolgok megértéséhez vezető úton, még nagyon az elején tartasz. Ha végig szándékozol menni az Andrássy úton az elejétől, még nem tudhatod, hogy a végén van egy félkaréjban álló szoborcsoport lovasokkal, és egyikük Árpád vezér. Ha valahol a 10-es házszám környékén valaki, aki már járt ott, ezt elmondja neked, akkor nem hiszel neki? Úgy gondolod, hogy feltétlen érdeke hazudni neked? Pedig azok a szobrok ott vannak. Aztán amikor elég messze jutottál, neked is feltűnik valami. Akkor kezdesz kételkedni, hogy vajon jó volt e hazugnak tartani az előbbi mesélőt. És ha odaérsz, a saját szemeddel láthatod, körbejárhatod, körbetapogathatod. Majd amikor egyszer ismét a Deák tér környékén jársz, tőled kérdezik, mi van az Andrássy út végén. Elmondod és nem hisznek neked. Mit fogsz gondolni? Mert sokan azt, hogy az utat végig kell járni, ha valaki választ vár a kérdésekre, különben csak vakon elhiheti, amit mondanak neki.

Így van ez az atomokkal is, és még ennél is bonyolultabb dolgokkal. Csak a megértésükhöz nem a Hősök terére kell elérned, hanem az út valahol New Yorkban van. És az odajutáshoz, kizárólag gyalog lehet menni, de félúton még úszni is meg kell tanulni, és néhány ezer kilométer úszás pihenés nélkül bizony még fárasztóbb.


Nem kell nekem elhinned, de vannak ennél is bonyolultabb dolgok. És megértésükhöz a holdra , Marsra kell eljutni. Közben még ki kell találni a hideg űrben való gyaloglás módját (a szükséges műszerekre próbáltam célozni).


Úgy gondolom, még van időd rá, csak az erődet és akaratodat kell rászánnod. A kommentjeid fogalmazásának stílusából, a helyesírási hibáid alapján úgy látom, benned még csak az a szándék fogalmazódott meg, hogy el kéne menni a Deák térre, hogy elinduljunk az Andrássy úton végig. Ne késlekedj, mert hosszú és fáradságos az út. Ez a tudás ára. És azt már te is tudod, hogy mindenért fizetni kell.

2012. jan. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:
Ha valóban nem érek hozzá és úgy töröm el pl a tükröt akkor miért van az, hogyha csak éppen nyomom nem törik el ha full erőből nyomom akkor eltörik pedig egyik esetben sem "érek hozzá"
2012. jan. 1. 16:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!