Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki letudja írni nekem...

Valaki letudja írni nekem Mózes történetét/életét röviden?

Figyelt kérdés
értelmes emberek írjanak! köszönöm
2012. jan. 8. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megszületett, de éppen akkor volt egy gyermeküldözés, így beletették egy kosárba és a folyóra bízták az életét.

A fáraó lánya megtalálta és egy szolgálóval (Mózes saját anyja) szoptatta.

Felnőtt korában megölt egy egyiptomi felügyelőt, ezért dobbantania kellett.

Isten megjelent neki egy égő csipkebokor képében és megbízta őt, hogy hozza ki Egyiptomból a népét.

Mivel Mózes segítséget/támogatást kért Istentől, így hatalmat adott neki, különböző "csodák" elvégzésére.

Majd amikor a Fáraót nem igazán érdekelték a csodák, akkor Egyiptomra küldött 10 csapást.

A fáraónak más választása nem lévén elengedte a zsidókat a pusztába Mózessel.

Miután elindult a nép, a fáraó utánuk küldte a seregét, hogy zavarják őket vissza, de Mózes a botjával ráütött a vörös-tengerre és az kettévált, így át tudtak menni rajta. De amikor a fáraó serege próbálkozott a víz ismét összecsapott, elmosva azokat.

Később a nép nyavajogni kezdett, mert kajásak voltak és Mózes imája után Isten fürjeket és mannát adott nekik, hogy egyenek.

Amikor szomjasak voltak, akkor a tengerhasító botjával vizet fakasztott egy sziklából.

Mózesnek egy hegyre kellett felmennie, hogy Istennel találkozzon és megkapja tőle az u.n. tízparancsolatot ami egy kőtáblába lett vésve.

Ennek a szállításához később elkészítették a frigyládát.

Mivel elég sokáig elmaradt, a többiek beolvasztották az ékszereiket és bálványokat csináltak maguknak, amire Mózes bepipult.

Később, 40 évi vándorlás után eljutottak a Kánaánhoz, de Mózes addigra meghalt.

Ha jól tudom 800 valahány évig élt.


Valami ilyesmire emlékszem, de azért nézz utána a bibliában te is!

2012. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, de már sikerült találnom egy jó oldalt ahol röviden le van írva a lényeg :)
2012. jan. 8. 19:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem élt 800 évig, az jóval régebben volt, hogy annyi ideig éltek az emberek. Már József is csak 110 évig élt.
2012. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a 110 év is elég sok..:D
2012. jan. 9. 20:51
 5/8 anonim válasza:
Mi a honlap neve?
2013. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
nekem is kéne az a honlap sürgősen :D
2014. nov. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egyébként érdekes...

Amikor megölt egy egyiptomi hapsit, katonát, vagy hogy hívjam, akkor üldözni kezdték, és így menekült el Midián földjére, és ott élt, ha jól emlékszem kb 40 évet, majd vissza ment 10 csapást letudni, és elhozni az embereket, és ezek szerint a vándorlás is szintén 40 évig tartott...

Utána érkeztek meg Kánaán földjére..

2015. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Most érettségizem (holnap szóbelizek), és ezeket öröm olvasni a sok száraz anyag után, amiket eddig olvastam! :'DDD köszi srácok
2016. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!