Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyetemi előadók kb. mennyi...

Egyetemi előadók kb. mennyi pénzért tartanak ismeretterjesztő előadásokat vidéki helyszíneken, ha az audiovizulás eszközöket én biztosítom?

Figyelt kérdés

Pl. csillagászat, genetika és egyéb témakörökben.

Van valakinek tapasztalata hasonló rendezvény szervezésében?


2012. febr. 4. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát... attól függ, ki az illető. Pl. MTA-tag nem hiszem, hogy a két szép szemedért kimegy, de ha összehavarkodsz valakivel, aki meg tudja kérni, akkor talán. Ha olyat találsz, akinek szívügye a tudomány terjesztése, talán ingyen is (vagy minimális pénzért). Viszont az, akinek "nincs nagy neve" hiába vállalja akár ingyen, nem lesz közönség.

Attól függ, milyen helyszín, milyen előadás, kiknek, és ki tartaná. Ha egy előadás-sorozat a borsodi tanyavilágban pajtáról pajtára járva ebben a mínusz tizenvalahányban, akkor ugyebár nincs az a pénz. De ha mondjuk Siófokon egy kellemes hotelben kéne gyerekeknek előadást tartani (gyerek: 8-12 éves), akkor sem biztos, hogy vállalja, akármennyit ígérsz.

Biztos tudod, milyen témában szeretnéd szervezni az előadást, és azt is, kiknek. Ennek megfelelően van idehaza kb. 3 nagynevű egyetem mondjuk a genetikát nézve (Szeged, Debrecen, ELTE), mindegyiknek van honlapja, megnézed, melyik genetikus szimpatikus neked, és írsz neki, hogy vállalna-e egyáltalán ekkor és ekkor itt és itt egy előadást ilyen és ilyen közönségnek, ha te biztosítasz minden eszközt. Persze előtte nézz utána a kiszemeltnek. És a levélbe szúrd bele udvariasan, hogy ha igen, mennyiért... (nem tudom, pofátlanság megkérdezni valakitől az ilyesmit?) Legfeljebb azt mondja, nem. Vagy mond egy összeget - ha csillagász, majd stílszerűen csillagászatit. :) Hidd el, a nagyobb gond azzal lesz, hogy nem ér rá, vagy nem vállal akármilyen közönségnek (mert nem tud mindenki nyelvén szólni), esetleg borzasztóan unalmas lesz az előadásmódja.

2012. febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz a választ.

Igazából kísérletképpen próbálunk meg néhány előadást szervezni egyik ismerősömmel,akinek ez a munkája,és segítek neki, aztán majd kiderül, mekkora sikere lesz.

Ugyan nem a borsodi tanyavilágban lenne, és csak márciustól indulna, de egy falusi helyszínről van szó, meg lenne hirdetve, aztán kíváncsi lennék, mennyi ember jönne el. Ha mondjuk eljön 5 ember a százfős terembe, akkor nem fogjuk erőltetni, de ha van rá érdeklődés, akkor szerveznénk többet is.

2012. febr. 4. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Én genetikus vagyok, friss doktor, örömmel tartok előadásokat érdeklődőknek, lelkesedésből (azaz ingyen). Nyilván nem szeretnék útiköltségre-szállásra-stb költeni, de egyébként ha van érdeklődő, akkor megyek akárhova.
2012. febr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagy örömmel olvastam, hogy tartanál előadást. Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de az este nem voltam gépközelben.

Annyit még utánajártam közben, hogy az illetékes önkormányzattól kell kapnunk egy keretösszeget az előadásokra, hogy abból tudjunk fizetni útiköltséget és egyéb díjakat. Hogy kapunk-e, az még sajnos nem dőlt el. Ha igen, mindenképpen írok neked privát üzenetet.

Nagyon köszönöm!

2012. febr. 5. 12:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Gratulálok a hősies és önfeláldozó munkátoknak! Le a kalappal!
2012. jún. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!