Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol találhatnék a Délszláv...

Hol találhatnék a Délszláv háborúval kapcsolatos írásokat, videókat esetleg dokumentumfilmeket? Léteznek ilyenek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdetnek Sokcsevics Dénes: A délszláv háború c. kis könyvecskéjét ajánlom. Interneten fellelhető tanulmányokat, esetleg érdemes a matarka.hu-n keresni. Könyvtárakban, levéltárakban újságcikkeket olvasni, abból az időszakból. Interneten vannak dokumentumfilmek, annak idején főleg a németek forgattak sokat. Ehhez viszont németül kell tudni. Egy kettő fent van (pl. "Harc a végső győzelemig" , vagy Rózsa Floresről szóló film, de én azt nem tekintem hiteles forrásnak) magyarul is, de pl. nagyon hiányolom a Magyar Televízió által készített filmet, a magyar neonáci önkéntesekről.

Ha valaki komolyabban akar vele foglalkozni, mindenképpen meg kell tanulni szerbhorvát nyelven, mert magyarul nem jelent még meg átfogó, hiteles irodalom. Tanulmányok, dolgozatok... Én most ezt tervezem, aztán idő és pénz eldönti majd, hogy meddig jutok.

2012. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Illetve ha a dolog katonai és eseménytörténeti oldala érdekel:

[link]

[link]

2012. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 wolfline válasza:

Üdvözletem . Valóban ha az 1990-1996-os balkáni polgárháború érdekel szívesen látunk a weboldalunkon


[link]


Wolfline

2012. márc. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!