Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Alvás érdekességek, neked...

Alvás érdekességek, neked volt már bennük részed?

Figyelt kérdés

"Az éjszaka közepén ébredsz legszebb álmodból, s rögtön fordulnál is a másik oldaladra, hogy folytasd az alvást – de ijedten veszed észre, hogy nem vagy képes megmozdulni. Hiába próbálkozol, a tested egyszerűen megdermedt, még kiáltani sem tudsz, csak a szemed van nyitva.


Az alvási paralízis (sleep paralysis) közvetlenül elalváskor vagy felébredéskor, rendszerint háton fekve jelentkezik. Legjellemzőbb tünete a mozgás- és a beszédképtelenség."


Csak azért másoltam be, hogy mindenki tudja miről van szó :) Nekem azt hiszem volt már ilyenben részem, hallucinációim viszont nem voltak. Annyi volt, hogy épp egyedül voltam otthon, este ledőltem aludni, majd felébredtem, de képtelen voltam megmozdulni :D Az egészben a poén, hogy már tudtam erről a dologról így közben levettem, hogy ebben van részem aztán perceken belül visszaaludtam. Igazából nagyon érdekes volt a dolog és néha nehezemre esik eldönteni, hogy tényleg megtörtént, vagy csak álmodtam :D


Amúgy álmotokban ti is szoktatok apróbb logikai felismeréseket tenni? Mert velem gyakran előfordult már, hogy álmodom, de olyan helyen voltam álmomban ahol elvileg nem lehetnék, ezt felismerve viszont néhány másodpercen/percen belül felébredek :( Pedig ez lehet az út a "tudatos" álmodás felé. A legtovább egyébként asszem fél percig voltam így álmomban, hogy tudtam, hogy álmodok, de sok dolgot nem tudtam csinálni :/


2012. márc. 14. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Alvási paralízisem nekem gyakran van, bár egyre kevesebbszer. Tizenéves koromban szinte napi szintű problémám volt ez, mostanában már szerencsére 1-2 havonta fordul csak elő. Én hallucináltam is, általában azt, hogy hörgök, mert nem kapok levegőt, meg próbálok mozogni, és ilyenkor tudom is, hogy ez alvási paralízis. De amikor egy rosszabb környéken laktam fél évig, akkor azt hallucináltam ilyenkor, hogy betörtek hozzánk. Ilyenkor viszont nem tudtam, hogy álmodom.

Voltam vele orvosnál is, nem nagyon lehet vele mit kezdeni sajnos, viszont jó hír, hogy ahogy öregszik az ember, egyre csökken a gyakorisága. :)

2012. márc. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem egyszer volt csak életemben, 17 éves lehettem kb :) Csak tényleg olyan fura állapot ez, 'ködös', nem tudom eldönteni, hogy tényleg megtörtént, vagy álom volt, vagy a kettő között :D Annyira emlékszem, hogy mikor ez történt rögtön elkezdtem izgulni, hogy 'jajj, csak ne kezdjek el rémisztő alakokat látni'.
2012. márc. 14. 23:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Én általában "csak" fel szeretnék ébredni, de hát ugye egyből nem tudok, volt, hogy percekig eltartott a dolog, és eléggé ijesztő tud ez lenni, főleg úgy, hogy minden este úgy fekszel le, hogy tudod, hogy hajnalban ez lesz. De ha neked eddig csak egyszer volt, akkor szerencsés vagy, állítólag az emberek többsége átéli egyszer-kétszer, akkor van gond, ha úgy mint nálam, szinte minden napos a dolog. De most így 28 éves koromra tényleg csak ritkán jön elő, és a szakirodalom szerint a harmincas éveink közepére elvileg teljesen elmúlnak. :)
2012. márc. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

-Alvásparalízis.

-De,kinyithatod a szemed alvás közben.

-Abban különbözik egy sima alvástól, hogy magadnál vagy, de nem tudsz mozogni, és úgy hallucinálsz, keveredik az alvás és az ébrenlét.


Igen ijesztő lehet, ha nem tudod, hogy csak álom.


Egyébént te tetted fel ezt a kérdést?

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__27..

2012. márc. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ilyenben még nem volt részem, de ha háton fekszem, gyakrabban emlékszem az álmaimra. Persze ez csak az ébredést követő fél percig tart, aztán elfelejtem az álmom. :D
2012. márc. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló, bár elég sok fura dolog (TKÉ) is történt.
2012. márc. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ilyen, hogy felébredtem és nem tudtam megmozdulni bármennyire is akartam már velem is megtörtént, de csak pár másodpercig tartott.

olyan, hogy álmomban felismerem hogy álmodok, már sokszor volt, rájövök hogy ez álom, és megteszek bármit amit csak akarok, nagyon jó érzés :D azonban leginkább kisebb koromban szórakoztam ezzel, meg is feledkeztem erről már egy jó ideje :D voltak olyanok hogy elszórakoztam mindenkivel, elkezdtem repdesni, meg bementem egy boltba és tudván hogy csak álmodok és nem lehet semmi baj elkezdtem csokikat zabálni... :D csak éppen az ízét nem éreztem, de baromi jó érzés tud lenni, mikor tudod, hogy most semminek nem lesz semmiféle következménye... :D

általában csak mintha egy élethű filmet néznék olyanok az álmok, de teljesen más, amikor tényleg te irányítasz mindent.na ma éjszaka megint megpróbálkozok valami ilyennel, hát ha még mindig sikerül :D

2012. márc. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Alvási paralízisem nem volt. Viszont már én is ismertem fel, hogy amiben vagyok az álom. Nagyon hatalmas logikáról tettem tanúbizonyságot, amikor rájöttem, hogy nem lehetek két dimenziós, az álmom pedig ilyen volt, mintha egy 2D-s netes platformjátékban lettem volna :D Én is hamar felébredtem miután rájöttem, hogy ez csak álom.
2012. márc. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jóó, akkor egy kis tudatos álom (+ akár paralízis is):

[link]

2012. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
hm... én egyszer azt álmodtam, hogy felébredtem álmomból, de nem tudtam mozdulni. Aztán nem tudom, mi történt, elfelejtettem...
2012. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!