Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megépítette már ezt valaki?...

Megépítette már ezt valaki? ("ingyenenergia"-gép)

Figyelt kérdés

[link]

Ez a penderev-féle mágnesmotornak egy másik változata, aki ezt a cikket írta, neki nem sikerült, mert:

"de szinte biztosra veszem, hogy az oka a nem teljesen pontos illesztés volt"

Ez működhet? Elvileg ahogy elnézem, működnie kéne, először csak csodálkoztam, hogy "ennyi hülyét", de aztán jobban megnéztem, és nem tudom, hogy miért ne működhetne.


Vagy van itt egy másik szinte biztosan működő motor, a v-gate magnet motor:

http://www.youtube.com/watch?v=bssBAb6EzM4


Ez elég sokáig megy anélkül, hogy hozzányúlnának. Vagy csak átverés az egész? Ki is próbáltam, és működik egészen a V betű végéig, utána megáll. (A földön raktam ki a mágneseket, és egy mágnespárt a két sor közé tettem, és persze csak a váltásig működött.)

De ha meg tudnánk emelni egy kis időre a "meghajtó" mágnest, mint a videón, akkor működhetne.



Mit gondoltok ezekről a gépekről?



2012. márc. 19. 21:04
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat mindenkitől, az első link rossz lett, egy oldalt lapozni kell a lap alján.
2012. márc. 19. 21:05
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Sértés nélkül mondom: ezt a témát inkább az ezotéria rovatba kellene feltenned.


Örökmozgó még mindig nem létezik.

2012. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Még ennyit a második linkedhez:


On Nov. 18, Roobert wrote to Stefan Hartmann at Overunity.com saying: "Yes, It was a joke that I should not do! I apologize to you and all your friends who have lost time in commenting on .... The device had to operate the magnet inside a coil that I had in my shirt."

2012. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Igen, ezzel pont az a baj, hogy megy elég sokáig anélkül, hogy hozzányúlnak. De még úgysem megy végtelenségig, és nagyon gyorsan megáll, amint bármi energiát akarsz levenni belőle.


Mi értelme egy gépnek, ami sokáig forog, de még ventilátornak sem jó, mert ott meg gyorsan megáll :)

2012. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Shai-Hulud ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy az a bizonyos termodinamika főtétele mindig beleköp a levesbe. Sajnos, amíg az érvényes, addig nem lehet örökmozgót csinálni.


Energia nem keletkezik "csak úgy".


"De ha meg tudnánk emelni egy kis időre a "meghajtó" mágnest, mint a videón, akkor működhetne."

A "meghajtó" mágnes megemeléséhez is energia kell - nem csak a gravitáció miatt, hanem a mágneses erő ellenében is munkát kell végeznünk. Csak ilyen (és ehhez hasonló) apróságokat szoktak "kifelejteni" a hasonló konstrukciók tervezői. :-D


Pedro

2012. márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

A másodikhoz: sokan elfelejtik, hogy a permanens mágnes mágneses erejéből nyert energia is véges.

Elég sokáig tarthat, ha szabadon fut, és kiegyensúlyozott. De indítsuk el, és nézzük meg egy hónap múlva...

2012. márc. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Még egyszerűbben: vásári örökmozgó valahogy mindig "elromlik". "Biztos leesett, stb..." aztán a padláson végzi.
2012. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Silber ***** válasza:

Találtam egy érdekes konstrukciót. Bevallom, én is szkeptikus vagyok a témában, hisz én is tanultam az energiamegmaradás törvényét és termodinamikát. Az ilyen, permanens mágneses motorok a mágnesekből nyerik az energiát a mágneses tér hatásán keresztül, így előbb-utóbb megállnak azok is. De véleményem szerint érdemes foglalkozni a témával, hisz egy olyan gép aminek relatíve kicsi az energiaigénye, mindenképp megér egy misét.

http://www.youtube.com/watch?v=lBB8puMtwJM&feature=related

Kis teljesítményű, de csak béta verzió.

2012. márc. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 2xSü ***** válasza:

A mágnes idővel veszít az „erejéből”. Mágnest létre lehet hozni mesterséges úton. Viszont nem lehet több energiát kivonni egy ilyen rendszerből, mint amennyi energiát igényelt a mágnes előállítása.


A mágnes létrejöhet természetes úton is, a Föld mágneses mezeje által. Viszont ez nem éppen a legjobb energiaforrás. Akkor már inkább napelem, szélerőmű, geotermikus energia, az legalább helyben megújul.

2012. márc. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, vegyél egy telket egy kis patakkal, és arra tegyél egy egyszerű lapátkereket.

Sokkal-sokkal több energiát kivehetsz belőle, mint bármiféle ilyen készülékből.

2012. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!