Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vajon mi alapján lehet terméke...

Vajon mi alapján lehet terméket (pendrive, iPhone, iPad) nyerni a Pöttyös Túrórudi papírjában található kóddal?

Figyelt kérdés

Tehát elvileg van 555 pendrive, 55 iPhone és 5 iPad. Viszont azt nem tudom, hogy mi alapján generálja a nyerteseket a rendszer? Van forgalomban (555+55+5) darab túrórudi az egész országban, aminek ha az egyedi kódját beírjuk a honlapon akkor az illető kapja is a nyereményt? Ez elég valószínűtlenül hangzik. Mi van akkor, ha az illető szarik bele az egészbe és kidobja a papírt a kukába? Akkor is ki kell osztani valahogy az X db cuccot. Ellenkező esetben viszont csak valami random algoritmust tudok elképzelni, ami mondjuk véletlenszerűen dobálja a nyerteseket, minden nap párat. De akkor mégsem a kódon múlik a dolog, hanem az, hogy mikor írja be a vásárló.


Szerintetek hogyan működhet a sorsolás?


2012. ápr. 20. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Feltételezésem szerint két lehetőség van.

Van pl. ezer pendrive-os kód, amelyik közül bármelikkel meg lehet nyerni a pendrive-ot, de ha kiosztották a kiosztható maximumot (555-öt), akkor a fennmaradó kódok ugyanúgy a "nem nyert" kategóriába esnek. Vagy ez minden nyereményre, vagy van egy "általában nyerő kód" (ebből valemennyi, ráhagyással az említett kukás esetek miatt), és random sorsolással dől el, a kódért mi jár.


A másik: bizonyos regex szabályoknak elegettevő kódok a nyerőek. Nincs meghatározva, hogy ABC123 és ABC456 nyertes, hanem ha az első három karakter betű az ábécé első öt betűjéből, utána három karakter 7-nél kisebb szám következik, nyert. Szintén vagy van egy-egy meghatárzott regex az egyes nyereményekre, vagy sorsolással dől el, épp mit nyert.


Szerintem ez működhet... bár én simán meghatároznám egy adatbázisban, melyik kódok nyernek, aztán kész. Lustaság fél egészség. És hogy épp a nyertest dobta ki a kukába? No aztán? Többször is ki lehet osztani ugyanazt a kódot. Az első beküldő nyert, a többi ABC123 szívott. Egyenek több Túrórudit, legközelebb több szerencséjük lesz.

2012. ápr. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. :) Van ráció a leírt gondolatmeneteidben.
2012. ápr. 20. 00:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Én multkor láttam a földön egy rudispapirt, lehet, hogy egy ipadon léptem keresztül... kitudja.
2012. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hivatalos szöveg:

"A promóciót megelőzően a véletlenszerűség elvének megfelelően gépi sorsolás útján nyerőidőpontokat sorsolunk ki. A nyereményeket azok a Játékosok nyerhetik meg, akik a Játék időtartama alatt az előre meghatározott nyerő időpontokban vagy az azutáni legkorábbi időpillanatban elsőként töltenek fel kódot."

2012. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Rapper001 válasza:

Video: Pöttyös Ötös nyereményjáték - Pendrive nyerés pillanata


http://www.youtube.com/watch?v=AAse-c7EZcI

2012. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Grat :D
2012. okt. 16. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!