Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a Mátrix?

Mi az a Mátrix?

Figyelt kérdés

De most komolyan, oké, vágom, hogy matematikai fogalom, meg ugye a filmnek is az a címe, de mégis.

MI! Mi. Az. A. MÁTRIX.??!!



2012. ápr. 21. 23:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Háhá én tudom. Másodrendű tenzor. Elfogadod vagy nem? ELFOGADOD VAGY NEM, A SZÖRNYŰ IGAZSÁGOT????
2012. ápr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

Szia!


Ez egy nagyon jó kérdés!

Nekem a mátrix általánosságban (koherens) közeget, teret (dimenziót) jelent. Pl.:

- film: a Mátrix, mint alternatív valóság, dimenzió,

- természettudományok: extracelluláris mátrix,

- matematika: na ehhez hülye vagyok, de a mátrix itt is valamiféle strukturális dolog. :)

2012. ápr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
Okés, örülünk a kérdésnek... De szerelem/szex témába?? :D:D
2012. ápr. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A mátrix a matematikában egy táblázat: téglalap alakba írt számok. Ilyen prózai az igazság.


Egyes elméletekben egy rendszer viselkedését leíró objektum egy mátrix. Valószínűleg a filmkészítőknek innen jött az ötlet.

2012. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Úristen, most megvilágosodtunk! Eljött a tudás ideje!
2012. ápr. 22. 14:38
 16/21 anonim ***** válasza:
A mátrix a matematikában, ahogy előttem már írták, számokból vagy gyűrűelemekből álló táblázat, amivel különféle műveletek végezhetők. Ezekhez a műveletekhez a mátrixok méretének megfelelőnek kell lennie. Külön jelentősége van a négyzetes mátrixoknak, mivel ezek írják le egy vektortér lineáris transzformációit, mint amilyenek a forgatások és a középpontos nagyítások. Ezeket lehet szorozni, összeadni és kivonni, tehát ezek a mátrixok ismét gyűrűt alkotnak. Az egységelem az egységmátrix, a nullelem a csupa nulla értéket tartalmazó mátrix.
2012. ápr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

szimuláció...


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. ápr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hogy mi a Mátrix?

Uralom.


A Mátrix számítógéppel szimulált álomvilág. Feladata életben tartani bennünket... Hogy az emberből a végén majd ez legyen:

[link]

2013. máj. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Egy neurointeraktív szimuláció.Számítógépek által generált világ,amelyben programok vannak.
2016. nov. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Gőcze Tamás válasza:
Mivel nem matematikával kapcsolatos a kérdés itt a válasz, én egyszer néztem meg a filmet de érteni kell a filmet .Na szóval a válaszom : Az agyunk által elképzelt világ amiben élünk .
2021. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!