Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért vezetik a fémek az...

Miért vezetik a fémek az elektromos áramot?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
google de télleg
2012. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fémekre jellemző közös elektronfelhőben az elektronok viszonylag szabadon helyet változtathatnak.
2012. ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a fématomokról leválhatnak un. vezetési elektronok amik tudják vezetni az áramot
2012. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Elsőnek:

Annyira gyerekes és unalmas ez a google-zás most már, mintha te találtad volna ki és ez mekkora poén lenne. Nem tudom, hogy azokat a másodperceket míg ezt leírtad, miért nem arra hasznosítottad, hogy segíts a kérdezőnek. Akár egy linkkel is, ha nincs kedved leírni, mert esetleg hosszú a válasz.


Bár tény, hogy ezt hamar megtalálta volna a googleban, de miért kell egyeseknek úgy tenni (és majmolni most már egy rohadt unalmas dolgok), mintha a saját kategóriád lenne és a kérdése csak szennyezné azt.


Találj ki valami újat!


Bocs az off-ért.

2012. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

amire ezt te leírtad válaszolhattál volna

ezt a google dolgot arra írom oda amit elsőnek kidob a gugli vagy a tankönyvébe is benne van

2012. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem a kérdésre akartam válaszolni, ezért nem is válaszoltam rá semmilyen formában. És oda is írtam, hogy bocs, az off-ért, tehát az én hozzászólásomnak nem volt közé a kérdéshez...
2012. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fémekben fémes kötés tartja össze az atomokat.

A fémes kötés jellemzője: a fématomok "megállnak" egy pontban és a vegyértékelektronjaikat "ledobják". Ezek szabadon mozognak.


Az áram: elektronok áramlása.

Áramvezető az, ahol az elektronok el tudnak mozdulni.


A fémes kötésben ez (elektronok szabadon mozognak) adott, ezért vezetik az áramot.



Ez nem egy vegyész-szintű válasz, de középiskolába megfelel (a kritikusok miatt írtam ezt hozzá).

2012. ápr. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"oda is írtam, hogy bocs, az off-ért, tehát az én hozzászólásomnak nem volt közé a kérdéshez..."

Akkor írhattad volna privátban.

......ahogyan nekem is kellett volna......:)

2012. ápr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!