Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van koszinusz táblázat?

Van koszinusz táblázat?

Figyelt kérdés
A tankönyvemba van szinusz és tangens táblázat, de koszniusz táblázat nincs. Ebből kifolyólag képtelen vagyok kiszámolni a koszinuszt... le töltheném valahonnan a koszinusz táblázatot, ha igen linkeljétek, de ha nem irjátok le hogy hogy lehet számológép és koszinusz táblázat NÉLKÜL kiszámolni
2012. máj. 4. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szinusz és koszinusz táblázat ugyanaz!

Egy szög szinusza megegyezik a pótszögének a koszinuszával.

Tehát például sin20 fok= cos70 fok. Hogy ne kelljen ezt sem kiszámolni,ezért a táblázat jobb-szélén alulról felfelé is van beosztás, és a percek is alul jobbról-balra nőnek. Ha itt keresem meg a szöget, akkor az érték amit találok a szög koszinusza.

Próbáld ezt ellenőrizni a táblázatodban.

A kotangens ugyanígy a tangens táblázatban?

Megtaláltad? Megy most már?

2012. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
masodik hozzaszolok,nem ertem amit irtal... nekem a a koszinusz ertekek kellenenek fokban.Tehat megvan az ertek csak fokba kell!!!
2012. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a szögfüggvényeket sem érted igazán? Ezek szerint a kérdésed a visszakeresésre vonatkozik. Azt hiszem érdemes lenne megnézni, megérteni ezt a videó-klipet:

http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

Ha sin értéket keresel vissza, akkor a táblázat belsejében keresed az értéket,a hozzátartozó fokokat bal oldalon, a perceket fent nézed. Ugyanezen értékhez tartozó koszinusz fokok jobb szélen, percek lent.

2012. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!