Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbság az építőmérnök,...

Mi a különbság az építőmérnök, az építészmérnök és az építész között?

Figyelt kérdés
Ez pl a BME-n három külön szak, és bár vannak ötleteim/halvány fogalmam, hogy miben különböznek, szeretném, ha egy hozzáértő (akinek ezek közül az egyik a szakmája, ezt végzi vagy csak roppant tájékozott :)) pontosan elmagyarázná nekem. Előre is köszi :)

2012. máj. 17. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
semmi
2012. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
69%
nem tudom pontosan , de mikor anno ezt a kérdést feltettem , nekem azt mondták , hogy az építész , az rajzolgat és álmodozik , az építő az meg meg is csinálja , hogy álljon is.... nyilván az építésznek is tisztába kell lennie egy két dologgal , de nem véletlen kell oda rajzalkalmassági vizsga , meg látom is hogy itt a bme-n mászkálnak ilyen makettekkel , vagy nem tudom minek hívják őket , ilyen kis mini házakkal , meg behatárolhatatlan (bár szép) kis izékkel...
2012. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy az építőmérnök egy "gyakorlatibb" szakma, tehát ott az építési területen a megvalósításon dolgozik, az építészmérnök egy elméletibb, aki sokkal inkább a tervezési fázissal foglalkozik, de hogy mi úgy önmagában az építész, azt én sem tudom.
2012. máj. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az építész megálmodja, az építészmérnök lerajzolja, az építőmérnök meg (kitalálja, hogy hogyan lehet megépíteni és) megépítteti. :)
2012. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az építész(mérnök) épületeket tervez, az építőmérnök pedig építményeket.
2012. máj. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Az építőmérnökből lesz a statikus, aki kiszámolja, hogy megálljon az épület. Valamint ők tervezik az utakat, hidakat, vasútakat.

Az építész és az építészmérnök a házakat és egyéb magasépítményeket, leginkább. Azt azért nem mondanám, hogy csak álmodozunk, mert nem árt tudni, hogy azért megáll-e. Nagy baromságokat csak nem csinálunk, oké, hogy a statikus persze segítésünkre van :)

2012. máj. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az építészmérnökök rajzolnak és dizájnnal foglalkoznak.

Az építőmérnökök számolnak, szilárdságtanilag méretezik a szerkezeteket. Az alapozás megválasztása, méretezése is a feladatukat képezi.

2012. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na, megmondom a frankót :D

Az építész és az építészmérnök lényegében ugyan az, csak az építészmérnök a bolognai rendszeres, vagyis, hogy van egy alapszak, utána még lehet mesterszakod, az építésznél ez egyben van, viszont emiatt ugye tovább is tart elvégezni.

Az mondjuk amit többet írtak, hogy az építész álmodozik, az építőmérnök pedig megvalósíthatóra csinálja eléggé sarkítás, az építészmérnök is egy kemény szakma, oda is rengeteg fizikai és matematikai tudás kell. Egy családi ház építéséhez elég pl egy építész, viszont hidakat, autópályákat, gátakat, alagutakat már építőmérnökök terveznek.Egyszerűbben megfogalmazva: építész - épületek, építő - minden más.

2012. máj. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
"Egy családi ház építéséhez elég pl egy építész" erről csak annyit , hogy az én szüleim , elmentek egy szakemberhez , elmondták mit akarnak , és az egy teljesen más házat tervezett nekik , ezért anya tervezett (3 diplomája van , de egyiknek sincs köze ehhez) egyet , elvitték egy másik szakemberhez hogy állni fog-e , azt mondta hogy igen , de a másik , -amit az építész építő , nem tudom milyen végzettsége volt , de ez volt a szakmája- az már nem biztos. Kb 20 év telt el , de még áll...:)
2012. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó, tegyük fel, hogy nem teljesen f.sz az építész. Akkor elvileg elég az hozzá.
2012. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!