Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van kapcsolat az állatszeretet...

Van kapcsolat az állatszeretet és az értelmi képességek között?

Figyelt kérdés
Kultúrafüggő az állatszeretet? Vagy valami örökölt tulajdonságtól függ? Azért kérdezem, mert azt vettem észre, hogy a magas értelmi szint együtt jár az állatszeretettel. Ez így van, vagy nem feltétlenül? Ha így van, akkor ez miért van így?

2012. máj. 29. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem van a kettő között összefüggés. Az, hogy hogyan viszonyul az ember a háziállatához, tükrözi az igényszintjét és az érzelmi/értelmi fejlettségét. Ahhoz, hogy egy állat megfelelő körülmények között, boldogan éljen egy családban, nagyon sok türelem kell és tolerancia. Azok, akik bántalmazzák az állataikat, egyéb más szociális problémáik is vannak, hiszen csak a gyengébben tudnak uralkodni. Vagy ha nem is bántják fizikailag, úgy érzik kényelmesebb és praktikusabb egy kutyát egész életén keresztül láncon tartani. Ebben az esetben is szintén hiányzik az a fajta szeretet és együttérzés, ami egy kutyatartáshoz szükséges. A nagyfokú felelőtlenség pedig abban teljesedik ki, hogy azt hiszi az ilyen ember, hogy a maga módján jól tartja.
2012. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, és erre két példát is mondanék. Egyfelől magamat nem nevezném nagy állatbarátnak. Nem kezelem őket rosszul vagy barátságtalanul, csak egyszerűen nem vágyom a társaságukra. Emberek esetében viszont társaságkedvelő vagyok, nagy a szociális kapcsolatokra az igényem.

Másfelől meg értelmi fogyatékos embereket is szoktak állatokhoz vinni, hogy megtapasztalják az állatok szeretetét. És tapasztalat az, hogy sokkal könnyebben tudnak feltétel nélkül állatokat szeretni az ilyen emberek, mint az amúgy „normálisak”.

2012. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. voltam. Az is igaz, amit 2. ír, akkor talán a következőképpen javítanám magam: Az állatokkal való bánásmód tükrözi az intelligenciát. Van olyan, hogy egy magasabb értelmi szintű ember nincs oda az állatokért, de épp ezért nem is tart, mert tisztában van vele, hogy nem tudná megadni azt a szeretetet és törődést, amit az állat igényel. Ellenben sajnos sok olyan van, aki nem képes felmérni a helyzetet.
2012. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kultúrafüggő, semmiféle öröklött tulajdonsággal nem lehet szorosan sszefüggésbe hozni. Ennek alapján ha a családod nem szereti az állatokat, de téged állatkedvelő nevelőszülők neveltek pici korodtól fogva, te sem szeretnéd. Ilyen nincs.

A magas értelmi szint csak úgy jár együtt az állatszeretettel, mint ahogy a második válaszoló és az első írta a kigészítésében. Felfogja, hogy az is érző lény, és ha tudja magáról, hogy nem lenne képes eltartani, megadni neki azt a szeretetet, törődést, amit igényel, nem froclizza. Ez inkább belátás, mint szeretet.

A szociális kötődés iránti igény nem függ az értelmi szinttől. Egy gyerek, vagy egy értelmi fogyatékos sokkal nagyobb szeretettel tud viselkedni bárki és bármi iránt, mint egy magasan művelt értelmiségi felnőtt. Más ok lehet a háttérben arra, amit te megfigyeltél. Egyrészről van egy "vízválasztó", ami alatt "a hülyéje" nem képes felfogni, hogy amit ő tesz, az állatkínzás, de neki van egy kutyája és örül neki. Ez részben a tudatlanságból fakadó dolog (nem mondták el, hogy amit tesz, az rossz), részben értelmi hozzáállás kérdése (ha elmondják is, ő "jobban tudja").

A másik, hogy a szociális kapcsolatokra mindenkinek van igénye. Kinek jobban, kinek kevésbé. Egy művelt, értelmes embernek gyakran olyan a munkája, hogy a munkahelyén alig tud beszélgetni a kollégákkal; a tanulmányai elvégzése során rengeteget kellett a könyv fölött ülnie, így nagyon sok idő telik el a barátok, vagy bármiféle valós társaság nélkül. Ezt egy állat remekül pótolhatja. Hasonló okból az időseknek gyakran van valamilyen állata. Ez az állatok iránti igény, de még nem az állatszeretet. Az talán együtt jár az emberi nem iránti csömörrel. Minél többet tanulsz, mintél intelligensebb, műveltebb vagy, egyre inkább kiábrándulsz az emberiságből, mert egyre több és több rossz dolgról értesülsz, és nem érted, miért nem tanulunk a hibáinkból. (Értelmiségi depresszió.) Akkor már inkább egy tiszta lény, egy feltétlen szeretettel adózó állatot választasz társul, "bennük bízol".


Én valami ilyesmit sejtek a háttérben, de persze ez erős leegyszerűsítése az okok szövevényének.

2012. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése. Okos ember is lehet primitív, ha olyan környezetben nő fel, hogy az állatokkal szabad kegyetlenül bánni. Az értelmi fogyatékosok is képesek szeretni az állatokat, esetleg jobban is, mint az embereket, ha olyan környezetben nőnek fel, ahol simogatni szokták a lovakat, és almával kedveskedni nekik, és nem csúnya sebeket csinálni a hátára, amiket aztán nem hagynak begyógyulni.
2012. máj. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

"Van kapcsolat az állatszeretet és az értelmi képességek között?"

Én nagyon okos vagyok, és nagyon szeretem az állatokat, főleg sültkumplival és kovászos uborkával.

2012. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!