Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik "fehér zaj"?

Létezik "fehér zaj"?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 28. 14:00
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
1%
Miert fekete letezik?Nem letezik szoval a feher sem ez olyan hogy letezik piros illat?
2008. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ milyen értelemben gondolsz a fehérzajra?

Fizikai értelemben igenis létezik!


A hangoknak ket csoportja van: zenei hangok es zorejek vagy zajok. A zajok kozul egy a feher zaj (vagy veletlen zaj) olyan hang, amely nem periodikus, es a spektralis energiaeloszlasa fuggetlen a frekvenciatol (azaz minden frekvencia egyenlo mertekben van benne jelen, ezert nem lehet "hangmagassagrol" beszelni).

2008. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

nemcsak, hogy létezik, de használják is.


Technikailag arról van szó, amit a második hozzászóló írt.

Egy olyan hang, amiben (gyakorlatilag nyilván adott tartományon belül és adott felbontásban) minden hangfrekvencia azonos erősségel megtalálható.


Az igazi érdekesség az alkalmazása. Csendet csinálnak vele. Léteznek úgynevezett fehér zaj generátorok, illetve fehér zaj cd-k.

Maga a fehér zaj, mivel minden frekvencia megtalálható benne, azért minden hangal interferál is. Azaz minden hangot elnyom. Az emberi fül nem egyszerűen egy mikrofon, úgyhogy az a hatása, hogy a háttérzajt erősseb nyomja el. Legalábbis úgy érzékeljük.


A fehér zaj cdket pl. azzal árulják, hogy ha ezt játszuk le a szundikáló kisbabánknak, akkor tudunk porszívózni anélkül, hogy felébredne. :)

2008. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a fehér zajra itt ugy gondol a kérdező mint a fimben. vagyis hogy a szellemek vagy a túlvilágiak üzennek amit hallani lehet. Amugy a film elején is elmondják, hogy létezik, és szerintem igaz is.
2008. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg ez nem biztos. Ugyanis ahogy az ember "szeme" a zavaros képekbe belelát mindenféle rajzot - ugyanígy a fehér zajból is kihall mindenféle hangot. Emberi tulajdonság.
2008. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon érdekelt a magyarázata, hogy mi is pontosan a fehér zaj, de igen, az is érdekelne, hogy olyan tényleg létezhet-e, mint a Fehér zaj c. filmben, szóval, hogy olyan előfordulhat-e, hogy valamiféle érthető beszédet is hallhatunk ebben a zajban. De persze ez furcsa lenne, mert ha igen, akkor honnan tudja a hang, hogy milyen nyelven szóljon? Vagy hogy van ez? Mit gondoltok erről?
2008. ápr. 28. 20:28
 7/25 anonim válasza:
40%
Na mi kipróbáltuk. Ki raktunk az udvarra egy nagyon jól működő diktafont éjszakára. Nővérem kiment cigizni és hallani a diktafonban hogy meggyújtja a cigit. Aztán egy fickó beszél "hozzáteszem mikor meghalgattuk majdnem bepisiltünk" olyat hogy nem nem nem meg hallani még sok minden. Aztán egy párszol hallgattuk és elromlott a vadonatúj diktafon úgy hogy még a szerelő se tudta mi a baja. Úgy hogy tuti hogy vannak szellemek mert tapasztalatból tudom. Meg mamám halott kutyája szellemét is láttam az ágy mellet elmenni úgy hogy még a lepedő is mozgott. Azt mondják a kutyák azért jönnek vissza hogy vigyázzanak a gazdájukra meg hogy valaki megfog halni. Nem telt bele 1 hét maghalt tatám. Ezek nem lehetnek a képzeletem szülöttei.Meg véletlen egybeesések. De azóta se bántottam őket. Vigyázz mert ezekbe bele is lehet őrülni. Meg nekem azt mondták ne zaklassuk őket mert vannak rosszak is.
2008. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
93%
most hallottam valamelyik órán,hogy ,ha egy random mintában értelmes kódot találunk akkor abból nem lehet arra következtetni arra,hogy üzenet van benne. például a bibliából kiolvasni a wtc elleni merényletet biztos ki lehet valahogy,de nem azt jelenti hogy direkt írták bele
2008. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
38%
huu.. én addig csak barna zajról hallottam.. :) de ez tényleg érdekes... "fehéér zaaj" de szellemek tuti h léteznek
2008. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
67%

Sziasztok!Nekem a tulajdonomban van egy olyan felvétel amit már számos ember elemzett köztük hangmérnökök is.Nagyon sok kérdés van még a miértekre és a hogyanokra.de mindenki arra jutott hogy a két hangtartomány nem egyezik.található egy üzenet a gépzúgások mellet.De nem úgy ahogyan most sokan képzelik.Hatalmas csend miközben megy három gép a fater műhelyében.Az egész történet pontosan így szól.2006.10.28.-a.Az nap új telefont vásároltam.ilyenkor az ember fia össze-vissza nyomkod rajta mindent.Vagy nem???Na mind egy.A telefont gyors készenlétben hagytam és a billentyű zár helyett elindíthattam a hangfelvevőt.Bementem a lakásba a műhelyből akkor rám tört valami hol a teló??

Ki mentem és látom hogy a telefon feltesz a kérdést menti?Nézek nagyot mit?Látom hangfelvétel.Elmentettem.2 perc.Itt az első kérdés miért kettő perc mikor a telefon memóriája több óra fel vételt engedélyez?ezt hiteles tanuk megmondják nem két percet töltöttem odabent.Na mind egy.vissza hallgatva a lélegzetem el állt.Iszonyú pánikba estem.Kiszaladtam hogy nem e fater szórakozott.Mondjuk mit is vártam tőle még egy smst sem tud meg írni.

Végig hallgattuk leültünk az ébédlőben.mindenki tágra nyitott szemmel mosolygott rajtam.De a következőkben már ők sem kételkedtek.Hatalmas csend lett úrrá a telefonban a gépek felett.és egy komoly meg gyötört hang ennyit mond:"ne bántsd"!nem figyeltem a jelentésre!!!!bizony hogy mennyire kellet volna!!!eltelik négy nap.Megyek barátnőmhöz vissza egy másik városba.Gyönyörű boldog napot töltünk együtt.És este minden a viszályára fordul.Valami feszültség tör belém megmagyarázhatatlanul.Este 10óra hatalmas veszekedés elcsattan egy pofon én kapom.Eszembe jut az üzenet.Így hátat fordítok kisétálok az ajtón.Elmegyek a kedvenc szórakozó helyemre.Csörög a telefonom.A lány hív:nem veszem fel.Tudja hol vagyok utánam siet.Le ülünk egy asztalhoz beszélgetünk.csörög a telefon.Édes anyám az.Annyit közöl velem baj van.Kérdezem mi az.Halál eset.kérdezem ki.Nagyapám öngyilkosság.Jó mondom indulok.A barátos asszony

nem jön.Haza mentem.próbálkoztam ésszerűen gondolkozni.A jeleket helyre rakni.és nem a barátnőm volt akit nem szabadott volna megbántani.Hanem őt!!!Nagyanyám annyira felmérgelte hogy végzett magával.DE az nap délután engem keresett hogy én tudom mit akar tenni.De nem állt össze csak utána.A jel rá vonatkozott.Én pedig elutaztam.és mire vissza értem halott volt.Soha nem bocsájtom meg magamnak.Hamarabb kellett volna gondolkoznom.Meg is kaptam a méltó büntetésem : a születésnapomon temették,azóta pedig semmi sem jön össze.Boldog sem vagyok hatalmába kerített hogy tudtam volna segíteni.DE nem tudtam.A barátnőm pedig az nap elhagyott mikor ez történ.azóta semmi nem törtét ilyen téren sem üzenet semmi.Pedig próbálkoztam.semmi.egyszeri és meg ismételhetetlen.Ez pedig fehér zaj volt segítő szándékú.DE én akkor ilyenről még nem is hallottam szóval az eset hiteles de biztos vannak kételkedők.Legyenek is.Én bármikor megmutatom a bizonyos felvételt.Lehet nekem hinni és nem hinni.De azóta az életem nem sokat ér.Mert nem tudtam segíteni.pedig az üzenet tiszta világos ne bántsd.férfi hang.ennyit erről.én első kézből tapasztaltam a hatásait.felforgatta az egész mivoltomat.és kiszállni nehéz.Azóta keresem.Semmi.A tavalyi évet ennek szenteltem.semmi.Az biztos hogy ők szolnak először és lehet utoljára.DE kik nem tudni!!!!!csak ennyit erről.A viszontlátásra

ha valaki tud valamit írjon.ez tényleg így történt.üdvözletem.

2009. nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!