Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Műtrágya (ammónium nitrát) és...

Műtrágya (ammónium nitrát) és dízel olaj keveréke milyen hatásos amfo robbanószert kapok?

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hatásos. A bányaiparban még ma is szokták használni, mert viszonylag lassú robbanószer, ideális nagy tömegű, tehetetlen tömegek robbantására. És olcsó.

Szerencsére nem egyszerű detonálni, kell hozzá brizáns detonátor, de nem ritka, hogy két fokozatban detonálják. Így a kis házi Timothy McVeigh-eknek sincs sok esélyük. (Ezzel nem rád gondoltam.)

2012. júl. 11. 16:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Elozo valaszolo szepen leirta a lenyeget. Annyit meg hozzafuznek hogy a mezogazdasagi celra arusitott mutragya, petiso a hozzadott anyagok es mert tulnagy darabokbol all( A robbanoanyagnak szant ammonium nitrat granulatum apro elemekbol all.)
2012. júl. 22. 17:17
 3/7 anonim ***** válasza:
na ezt jol megaszondtam:) Szoval a mezogazdasagi szamara arusitott ammonium nitratot tartalmazo keszitmenyek kevesbe alkalmasak robbantashoz.
2012. júl. 22. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne próbálkozz vele mert A felrobbantod magad, B úgyse sikerül. pár éve próbálkoztunk vele (pétisó+dízel) eredmény egy undorító pasztaszerü takony ami semmire nem jó, kevés passzívabb anyagot láttam. próbáltuk gyújtani (sikertelenül):gázláng,foszfor,szúróláng,termit,feketelőpor,sikolyüzemanyag,házi napalm,csillagszóró, egyszóval mindennel. a végén dobtuk. inkább fogd a káliumnitrátos műtrágyát és átkristályosítás után cukorral karamelizáld össze de óvatosan. fain füstöt ad illetve megfelelő aránnyal rakétaüzemanyag. amúgy ipari/ott sem használt robbanószerekkel nem jó ötlet játszani hiába lehe5tséges előállítani (nitroglicerin/acetonperoxid/feketelőpor/magnézium+hipermangán keverék.)
2014. jan. 21. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Bonyhádon annak idején fiatalok elküldtek ebből az anyagból 50kg-ot és az alapja műtrágya volt.És az csak sima zsákos volt kicsit betemették képzeld el ha még jól leaprítják és hordóban pl lefojtják.A bolti ammonium nitrát teljesen alkalmas a feladatra.Más dolog hogy kapni ammonium nitrát műtrágyát 34%-os nitrogéntartalmút (tehát nitrogéntartalom és nem ammonium nitrát tartalom) ami szinte tiszta ammonium nitrát és ennek ellenére valaki szennyezett pétisóval akar bohóckodni.Aki meg csillagszoróval meg lőporral akar anfót indítani annak meg fingja sincs az egészhez (inkább gyufázós hülyegyereknek nevezném öket).Az ilyen meg még lőport sem tud csinálni de még csak egy normális petárdát sem összerakni.Aki ért a témához lazán kikever jópár boosternek alkalmas anyagot ami úgy elröpíti az anyagot mint a huzat.És ez még csak az alap keverék ennél még hatásossabb keveréket is lehet belőle pl alumínium por hozzáadásával.Vagy a TNT nél semmivel sem gyengébb ammonium nitrát nitrometán keveréket elkészíteni.Amúgy nekem az amatőr pyrotechnika a hobbim immár jó pár éve szóval én már csak tudom.
2016. márc. 10. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Az itthoni sajnos nem alkalmas erre mert dolomittal szennyezik hogy ne lehessen ügyeskedni vele. Persze az araboknak szabad :-D Úgyhogy próbáld meg valami más úton beszerezni az alapanyagot.
2017. máj. 31. 03:57
 7/7 makman válasza:
recepteket tud valaki külden de anugy has jol össz van préselv és megszáritva egy izogyujto belerakva szerintem beidul bár nem vagyok profi és nem értek a témához de érdekel és foglalkoztat
jan. 10. 23:32

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!