Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a barátnőm anyja magyar,...

Ferbzs kérdése:

Ha a barátnőm anyja magyar, szőke kék szemű, apja roma a barátnőm gyerek korába szőke volt, világos bőrű de mára fekete a haja, az én hajam világos barna és kék szemű vagyok a gyermekeinkre ezek a külső tulajdonságok hogy öröklődnek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Anyukám roma származású, apukám nem az.

Anyukámnak sötétbarna haja és barna szeme van. Apukámnak barna szeme van, és barna haja, viszont kiskorában szőke volt.


Én szőkén születtem, kisiskolás koromban kezdett sötétedni a hajam, és kb. 9 éves koromra teljesen barna lett. A szemem barna.


A bőröm teljesen fehér, pedig ennyire egyik szülőmnek sem az.


Szerintem a ti gyereket is barna hajú és szemű lenne, de ez csak tipp, hiszen akár nagyszülőktől, vagy még távolabbi felmenőktől is örökölhet. (Azt nem írtad, hogy a barátnőd szeme milyen, mert, ha az övé is kék, akkor valószínűleg a gyereké is az lesz, de, ha az övé barna, akkor szerintem az az "erősebb")


De ez mind tipp részemről, mert nem vagyok zseni a genetikában, csak kíváncsiságból olvasgattam utána régebben. :D

2012. júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rád mondta, hogy buta vagy, te nagyeszű...
2012. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet tudni,,mert egy genetikailag öröklött tulajdonság több generáció múlva is jelentkezhet. Tehát az apja roma származása bármikor újra megjelenhet az utódokon.
2012. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2012. júl. 29. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Én úgy tudom, hogy többnyire a sötétebb haj- és szemszín dominál; tehát származástól függetlenül a gyerek a sötétebbet örökli, de vannak kivételek, amikor a világosabbat.


A bőrszín is érdekes, mert előfordul, hogy a sötétebbet örökli a gyerek, de lehet világosabb barna is, tehát a két szülő bőrszínének mintegy keveredése.


És láttam már tündéri édes, fehér bőrű, kék szemű, szőkés barna hajú, 8 - 9 év körüli roma kisfiút is, aki ráadásul szemüveget is viselt.


Az is igaz, amit írt már valaki, hogy bármelyik generációban kiüthet a sötétebb szín. Úgyhogy passz, szerintem nem lehet előre pontosan megmondani.

2012. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Még az sem biztos, hogy a testvérek egyformák lesznek. Ismerek olyan családot, ahol az egyik gyerek szőke, kék szemű, a másik meg barna, barna szemű.

Ja, és egyébként egypetéjű ikrek a kislányok. :)

2012. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
78%
Utolsó válaszoló: ez esetben kizárt, hogy egypetéjűek lennének.
2012. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát ezt szegények nem tudták, mikor megfogantak, ugyanis egypetéjűek! :)
2012. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az egypetéjű ikrek érdekesek... inekvális osztódás lehet a háttérben, heterozigóta, talán mozaikos embrió... de hogy semmi más bajuk nincs, az nagy mázli. (Biztos, hogy egypetéjűek? Nem két nagyon közel lévő kétpetéjű iker?) A szöszke lehet, hogy rossz génműködés miatt lett ilyen, akkor én aggódnék az egészsége miatt, lehet ebből még problémája.


KérdezŐ. a gyerekek feltehetően a sötétebb színárnyalatokat fogják örökölni, azok a "dominánsak" a világosabbak fölött. Ez nem kőbe vésett szabály, mivel többgénes a rendszer, de jó közelítéssel használható. A haja sötétbarna-fekete között lesz valószínűleg, de lehet mozaikosság, összeállhat véletlenül egy recesszív jellegű csoport, lehet a szüleid részéről még vörös is a képben (erről nem tudunk semmit), szóval a véletlen közbeszólhat, de a leírtak alapján egy ilyen sötétbarna hajra van jó esély. A szemszín nem ismert, ha neked kék, az recesszív, ha a barátnődé sötét (mondjuk barna), akkor a gyerek is jó eséllyel barna szemű lesz. A bőr melanintermelése zavaros, egyre nagyobb az UV-terhelés is, tehát ha fehér bőrrel születik is (úgy értem, nagyon világos), ez még akkor is bebarnulhat, ha amúgy genetikailag nem ez a meghatározott. Azt nem hiszem, hogy nem "délszaki" típusú bőre lesz, vagyis könnyedén leég minden kis napsütéstől, inkább barnára fog sülni. A szolibérletet megspórolhatja. :) De nem kizárt, hogy világos bőre lesz, ám én egy árnyalatnyival sötétebbre tippelnék.

Azonban mindig van olyan vicc a természet részéről, hogy a véletlen picurka százalékai, amik borítják az összes számolást. Lehet, hogy vörös, szeplős, "ginger kid" lesz, de akár abszolút roma jellegű is lehet a gyerek. Nincs meg minden információnk. (Ha leírod a családotokat 9 generációig visszamenőleg, akkor sem tudunk biztosabbat mondani.) Persze ezekre azért jóval kisebb az esély, mint a fentebb vázolt lehetőségekre.

2012. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerencsére mindkét kislány teljesen egészséges.

És igen, egypetéjűek. A szüleik szerint legalábbis, nekik meg az orvos mondta. :D

2012. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!