Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tegnap DEJAVU-m volt de nem...

Tegnap DEJAVU-m volt de nem akármilyen. Érdekel? Segítesz?

Figyelt kérdés

Tegnap telefonáltam egyik ismerősömmel, és jött az a bizonyos érzés a dejavu. Mintha már megtörtént volna bla bla bla, le is blokkoltam egy kicsit, a telefonba meg mondja mondja az ismim a szöveget. És itt jön a lényeg! Előre tudtam hogy mit fog mondani a telefonba! És mikor ezt "megtudtam" a fejemben rá 2-3 másodpercre már mondta is a barátom a telefonba. Hihetetlen volt.

Nem szokásos dejavu volt az tuti. És elég hosszú is volt kb 4-5 másodperc.


Volt már veletek ilyen? Most hogyan rakjam ezt rendbe magamban? Eléggé kiütött...



2012. aug. 5. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Örülj neki, és próbálj meg ellazulni és máskor is fiyelni ilyen ösztönökre. Velem olyan van többször, hogy "elképzelek "egy sztorit és nem sokkal később megtörténik, vagy legalább is hasonló dolog, aminek a fontos elemei és uzenete ugyanaz..
2012. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 delusion ***** válasza:
Heti, vagy inkább havi szinten van déjà vu-m. Rendszertelenül, de azért elég gyakran előfordul. Engem zavar, bár nekem általában csak a tipikus "ilyen már volt" érzés jön. Az általad felvázolthoz hasonló nálam is kiverné a biztosítékot.
2012. aug. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

te most pontosan leírtad milyen is egy dejavü.


wikipedia: az a jelenség, amikor valaki úgy érzi, hogy az éppen történő helyzetet már korábban átélte, az adott esemény korábban már megtörtént volna vele, ugyanakkor a korábbi átélés körülményei vagy akár megtörténtének ténye bizonytalanok. Érdekes, hogy déjà vu élményének későbbi felidézésekor maga az érzés meglehetősen pontosan körülírható, ugyanakkor annak felidézése, hogy milyen valós körülmények váltották ki az érzést, ugyanolyan bizonytalan, mint maga a képzeletbeli, "már átélt" szituáció.

2012. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen régebben velem is gyakran történt mostanábanmár nem nagyonsajna :s
2012. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én valaiért félek a dejavu töl
2012. szept. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!