Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mutációval elérhető az, hogy...

Mutációval elérhető az, hogy az embernek kopoltyúja, vagy szárnya nőhessen?

Figyelt kérdés

Fura kérdés, de kíváncsi vagyok.

Például csernobilban a sugárzástól egyes állatok utódjainál plusz végtagok jelentkeztek, de ez szélsőséges példa.


Embernél is előfordulnak születéskor plusz végtagok, esetleg plusz szervek. (Olvastam olyan esetet, hogy egy indiai kisfiú 2 szívvel született, és egészséges volt)


Lehetséges az, hogy mutációval egy emberek létrehozzanak kopoltyút vagy szárnyakat?


Akár egy felnőtt emberen.


Mit gondoltok? Hogy van ez?


2012. aug. 24. 18:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*embernek
2012. aug. 24. 18:59
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

"Mutációval elérhető az, hogy az embernek kopoltyúja, vagy szárnya nőhessen?"

Mégis mimással lehetne elérni? :-D

2012. aug. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De azt kérdezem hogy lehetséges-e ha igen hogyan vagy lenne-e értelme :D

Vagy nem lenne-e káros az ember többi testrészére....leginkább a szárny érdekelne.


Vagy egy ilyen mutáció mennyi idő alatt zajlik le?

2012. aug. 24. 19:12
 4/14 anonim válasza:
Ha ilyne lehetséges is, akkor már tuti tesztelik az ilyeneket, csak éppen valami tutibiztos USA bázison, vagy mittomén xD kb 50 év múlva talán ezt is elárulják nekünk :D Ha tudnám, akkor meg már rég szárnyakkal csapkodnék az égen, elmondanám én,, ha tudnám, de ha rájöttetek, szóljatok, már egy ideje akaork szárnyakat úgyis :D
2012. aug. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

nyilván. A mutáció egy szabályozatlan folyamat. Ha egy Rubik kockát bekötött szemmel csavargatsz, akkor szinte biztos, hogy nem rakod ki, lehet hogy kihozol pár azonos négyzet egymás mellé, de semmi extra nem történik.

Namármost: Embernek mutációval nem lesz olyan összetett szerve mint egy szárny vagy egy kopoltyú, ez olyan mint ha egy hurrikán során röpdöső kis darabokból összeállna egy működő Boeing 747-es.

Evolúcióval sem tudnánk könnyen visszafejlődni vízi életmódra, és még úgy se lennénk képesek kopoltyút növeszteni, ugyanis már olyan régóta használunk tüdőt, hogy ez lehetetlen.

2012. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

"Evolúcióval sem tudnánk könnyen visszafejlődni vízi életmódra, és még úgy se lennénk képesek kopoltyút növeszteni, ugyanis már olyan régóta használunk tüdőt, hogy ez lehetetlen."

Nem lehetetlen. Nem kell a természetes módon bekövetkező mutációkra hagyatkozni. És várni, hogy évmilliók alatt majd kiszelektálódik, ami kell. Amire van matematikai esély, az előállhat, és ami előállhat véges idő alatt, azt az ember mesterségesen előállíthatja rövid idő alatt.


Azt mondom, hogy: ha ismernénk az összes gén, és genetikai elem pontos szerepét, és a bennük esetlegesen bekövetkező mutációk hatását, akkor genetikai módosításokkal (irányított mutagenezissel) el ehetne jutni egy olyan genomhoz, mi egy kopoltyús vagy szárnyas emlőst kódol.


Nyilván sehol nem vagyunk ehhez... de ELVILEG nincs akadálya.

2012. aug. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Óóó pedig azt hittem a tudomány már áll ilyen szinten.=/
2012. aug. 24. 20:14
 8/14 anonim ***** válasza:
Azt hitted? Miért, felétek emberek röpködnek az égen? Áruld már el hol laksz, mert ezt én is megnézném.
2012. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem. Csak azt gondoltam h nem kísérleteznek ilyenekkel.
2012. aug. 24. 20:46
 10/14 anonim ***** válasza:
Jol gondoltad, tényleg nem kísérleteznek. Mert semmi értelme.
2012. aug. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!