Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Keresnék az olyan "sajtótermék...

Keresnék az olyan "sajtótermékekre", amelyek nem tudományos igényűek, de nem is ismeretterjesztőek, mert téves információk, és olyan következtetések vannak bennük, amik tévesek egy fogalmat. ?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az olyan filmekre, amikben sok a téves információ, cikkekre ...

Nem jut eszembe más csak az áltudományos, de én nem melléknevet keresnék, hanem ezeknek valamilyen összefoglaló nevet ... mint például az ismeretterjesztő irodalom ...

(Igazándiból ez nem helyesírási kérdés, de nem találtam ennek jobb kategóriát.)



2012. okt. 18. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Engem csak érdekel a válasz.


De ha tudsz egy újságcímet, keress arra, hátha linkelődik a többi. Amúgy nem tudom: amatőr tudomány, teória, vagy pl. az IPM szlogenje, hogy A gondolkodó ember lapja, bár sztem az jó újsxág, ebből próbálj összehozni vmit.

2012. okt. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Autótörténeti könyv is játszik?
2012. okt. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdés kissé zavaros. Próbáld meggondolni, hogy mit szeretnél tudni, aztán azt értelmes magyar kérdőmondatba fogalmazni.

Tisztázzunk valamit. Minden műben lehetnek tévedések, ez nem szint, hanem igényesség kérdése. Tudományos cikkeket legalább három ember lektorál, ezért kevesebb bennük a tévedés, de bizony akad. Csak persze nem olyan ránézésre látszó. Az ismeretterjesztő művek ezektől csak annyiban különböznek, hogy úgy fogalmazzák őket, hogy megértésükhöz kevesebb előismeret szükséges.

Ezen kívül vannak fércművek, amelyek a tudományosság, vagy ismeretterjesztés látszatát keltik, hogy elhiggyék az emberek a tömény hülyeséget is.

Ezeket a műveket kiadók adják ki. Egyesek adnak arra, hogy igényesek legyenek, ezek kiadványait érdemes elolvasni, akármilyen szintűek is. És vannak profitéhes kiadók, akiktől bármilyen ostobaságot elolvashatsz. A legrosszabbaktól csak ilyent, mert normális szerző oda nem ad le cikket.

2012. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Anakronizmusokra gondolsz? Vagy logikai tévedésekre?

A kérdés tényleg nem vilàgos...

2012. okt. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!