Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány olyan pont van a síkbeli...

Hány olyan pont van a síkbeli derékszögű koordináta-rendszerben, amelynek mindkét koordinátája pozitív egész szám, és a koordináták összege 45, a szorzata pedig osztható 45-tel? A:0 B:2 C:4 D:6 E:8

Figyelt kérdés
Már kerestem mindenfelé megoldást de túl bonyolultan volt leírva nem értettem belőle semmit. Segítsetek léci

2012. dec. 14. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A válasz : 2

Fogsz egy excel táblát.

Az A oszlopba beírod a számokat 1-44 -ig a B oszlopba 44-1-ig.

Ezeknek a számpároknak az összege 45.

Összeszorzod a számpárokat, osztod 45-el és megnézed, hogy mikor 0 a maradék.

2012. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
legyen az egyik koordináta x, ekkor a másik 45-x. A szorzatuk x*(45-x)=45x-x^2. Mivel x poz. egész, ezért 45x biztos osztható 45-tel, tehát x^2-et kell csak vizsgálni. Vizsgáljuk meg 45 prímfelbontását: 45=5*3^2, tehát x^2 felbontásában is szerepel 5 és 3^2. Mivel négyzetszám prímkitevői párosak, ezért kijelenthetjük, hogy x felbontásában szerepel 5 és 3. Ezek után felírjuk x-et úgy, hogy x=5*3*n=15*n, ahol n is poz. egész. Mivel x<45, ezért n lehet 1 vagy 2, vagyis 2 megoldás van, (15;30) és (30;15).
2012. dec. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert nem megoldást kell keresni rá a gugliban, hanem néha gondolkozni kéne a feladaton...

Tudom ijesztő, meg még sosem csináltad, de néha igazán megpróbálhatnád, hidd el, sikereket lehet vele elérni.

2012. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!