Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet erre a magyarázat?...

Mi lehet erre a magyarázat? Velem történt "paranormális" jelenség.

Figyelt kérdés
Előfordult velem már jó pár éve 1-szer 2-szer, hogy aludtam éppen, és megéreztem másodperc pontosan, hogy mikor fog csöngeni az ébresztőórám. Szó szerint az volt, hogy nemtom, kb. 5-től visszafelé számoltam, és amikor a 0-hoz érkeztem, felébredtem az óra csörgésére. Mitől lehetett ez? Esetleg én értelmeztem félre az élményemet? Azt még hozzátenném, hogy éber állapotban ezt tuti nem tudtam volna megcsinálni, tehát valahogy a tudatalatti szükséges hozzá. Még azt is megjegyzem, h agykontrollhoz semmi közöm :).
2009. aug. 27. 01:11
1 2
 1/14 anonim válasza:
92%
nem tudom mitől van ez, de velem is történt már ilyen egy párszor :D
2009. aug. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
velem is hasonló van:D például beállítom 10re az ébresztőt, akkor magamtól felkelek 9:55kor:D de ha nem állítom be alszok sokaig:D agykontrollon tanultunk ilyen önébresztést, már régen volt de ugytünik igaz
2009. aug. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen velem is sokszor van. Úgy hívják (nagyon misztikus), hogy belsőóra.
2009. aug. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Velem az történt egyszer, hogy megszólalt a mobilomon az ébresztő, az kizökkentett az alvásból, de még nem ébredtem fel teljesen, félálomba kerültem, és abban a pillanatban elkezdtem álmodni. Kb. 30 másodpercem volt álmodni, de ezalatt annyi dolog olyan részletesen végigfutott az agyamon, amennyit éber állapotban 5 perc alatt se tudnék végiggondolni. Mikor felébredtem, a telefonom még mindig csörgött, onnan tudom, hogy nem volt több fél percnél az álmom, hogy 40 másodpercig ébreszt a mobilom. Szóval az emberi agy elképesztő dolgokra képes :)
2009. aug. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az történt, hogy a Vénusz fénye megrekedt egy termikus zsebben. Ez okozta azt amit tapasztaltál.


:-)

2009. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem olyan magasröptű dolog ez, a tyúkok világ életükben így működtek :)
2009. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: Lehet h belső óra volt, nem tagadom. De lehetséges, h az másodperc pontos legyen? És nem egyszerűen csak felébredtem magamtól egy picivel előtte, hanem számoltam visszafelé.


4. válaszoló: Azt hiszem, eddig te jársz legközelebb az igazsághoz. Mert pl. az is történhetett, hogy amikor elkezdtem a visszaszámlálást, már akkor megszólalt az óra, csak akkor még valahogy úgy fogtam fel, h a jövőben fog megszólalni, ill. a visszaszámlálás esetleg csak néhány tized másodpercig tartott, ami az álmomban úgy tűnt, h kb. másodpercenként végzem. Magyarán az álmomban egy kicsit másképp telt az idő. De nem biztos h így volt. Egyéb válaszok?

2009. aug. 27. 09:52
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem paranormális, persze elég hihetetlen. Velem is előfordult, szerintem valami belső órája van az embernek, ami megszokásból tudja mikor kell ébredni.
2009. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Ha minden nap ugyan abban az időpontban ébrdtél akkor csak annyi h hozzá vagy szokva már h akkor ébredsz!
2009. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha valaki ált ugyanabban az időpontban fekszik le és kel, akkor egy idő után már magától felkel az adott órában.

Velem is volt h ált iskolában(de rég volt)hétvégén is már fél 8-kor fent voltam, mert mindig akkor keltem sulira.


Plusz velem is volt olyan, h aludtam, aztán fogtam a mobilom és lenyomtam. Pontosan abban a pillanatban kapcsolt be épp az ébresztő, még meg sem szólalt, semmi, mikor nyomtam le. Sőt, még azt is "hallottam", hogy csörög, pedig akkor még nem szólt.

2009. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!