Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy nézhetnek ki az értelmes,...

Hogy nézhetnek ki az értelmes, fejlett földönkívüliek? Emberi vonások, vagy teljesen más külső?

Figyelt kérdés

A kérdésemben azokra a földönkívüliekre gondolok, akik elég fejlettek már ahhoz, hogy saját bolygóik erőforrásait ki tudják aknázni vagy valami ilyesmi.


Ők hogy nézhetnek ki? Valószínű, hogy hasonló evolúciós folyamaton mentek keresztül, mint mi, vagy teljesen más? Ugyanúgy 2 szemük, fülük lehet, és más vonásokban is hasonlíthatnak? Ugyanolyan szerveik lehetnek, vagy teljesen mások?



2013. jan. 11. 12:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet tudni. Az h úgy néznek ki mint mi, az csak a filmesek fantazmagóniája. A kamu képeken is hogy nézne ki, ha tudósok vizsgálnak egy nagy kupac nyálkás zselészerű valamit, senki nem kezdene parázni, hogy "jaj köztünk vannak"
2013. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nagyon túlzásba esnek, amikor arról van szó, hogy mennyire eltérő lehet egy földönkívüli külseje a földi élőlényekétől. Csak fiziológiailag lehetnek jelentősen eltérőek, vannak dolgok, amiknek alapvetően meg kell lenni.


1. Idegközpont, hozzájuk közel elhelyezkedő érzékszervekkel, amit el lehet forgatni, hogy gyorsabban felmérhessék a környezetüket. Ez a fej.


2. Végtagok, amikkel mozoghat. Bizonyára nem volt mindig olyan fejlett, hogy ne kelljen élelem után járnia vagy ragadozók elől futnia. Ezek lábak.


3. Ha elég fejlett ahhoz, hogy eszközöket, technológiát használjon, kellenek fogásra alkalmas végtagok is, vagyis karok.


Aztán, hogy hány lábuk, hány karjuk van, már nem lehet tudni, de ha életképes élőlény akar lenni, ezeknek meg kell lennie.

2013. jan. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

A 2. és 3. pontot tudom cáfolni. Lehet, hogy az evolúciójuk során valamikor szükségük volt rá, de idővel lehet, hogy megszűnt rá a szükségük, és már nincs, elcsökevényesedett (pár száz millió év alatt megeshet, és hány milliárd éves már az univerzum?). Például Stephen Hawkingnak sincsenek fogásra alkalmas végtagjai, mégis ő az egyik legértelmesebb ember a Földön. Tehát az értelmes élethez nincs szükség végtagokra.


Amúgy nyilván az a logikus, ha pont úgy néznek ki, mint én.

2013. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. jan. 11. 13:03
 5/20 anonim ***** válasza:

"A 2. és 3. pontot tudom cáfolni."


Kezdd el. A végtagok a hétköznapokban nagyon fontosak. Elég nehéz elképzelni olyan természetes létformát, ami a műszaki fejlődése miatt elveszti végtagjait és nem pótolja génmanipulációval.


Hawking például egy beteg ember. Ha választhatna, biztosan nem szeretne tolószékbe kötve élni és beszédszintetizátoron keresztül kommunikálni. Vagyis, ha a betegsége gyógyítható volna, gyógyíttatná is.

2013. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Inkább #3-assal értek egyet (már ha ez számít valamit), lehet olyan fejlettségi szintet elérni, hogy a végtagra nincs szükség. Hogy mi nem tudjuk elképzelni, mert nálunk a küszöbön sincs ilyesmi - csak egy beteg ember példája - attól még elképzelhető. Mivel ismereteink szerint mostanában nem lesz olyan találkozó, ahol rá tudnának erre cáfolni, szabadon engedhető a fantázia :)
2013. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Oké, én csak azt mondom, hogy ő képes élni végtagok nélkül is. Miért ne tudnának a földönkívüliek is? Miért ne lehetne egy olyan lusta földönkívüli faj, ami egyáltalán nem szeret, sőt, gyűlöl mozogni, és miért ne csökevényesedhettek volna el ennek a végtagjai, ha egyszer megszűnt rá a szüksége?


A Földön is van olyan faj, ami az evolúció során elvesztette a végtagjait, oké, hogy nem ők a legértelmesebbek.


Belátom, hogy nehéz elképzelni értelmes életet végtagok nélkül, de nem lehetetlen, hogy nincsenek végtagjaik. Én is arra fogadok, hogy vannak nekik végtagjaik; csak nem értem, hogy miért ne lehetne, hogy nincsenek. (Arra fogadok, hogy nem lesz telitalálatosod az ötös lottón, csak nem értem, miért ne lehetne.)


(Félek, nem fogunk messzire jutni ezzel a vitával, és csak ismételgetni fogjuk, amit korábban leírtunk.)

2013. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs feltétlen szükség végtagokra. Kitudja, lehet felfedeztek már olyan energiaforrást, ami szinte teljesen önállóan csinál meg mindent nekik, nem feltétlen kell ehhez megmozdulniuk sem olyan szinten. Nyilván ez a végtelenségig fikcionálható, de valaki jól mondta, hogy ne az emberi evolúció léptékeibe gondolkodjunk, mert az a töredéke az univerzum korának. A tudomány meg sosem véges, mindig van hová fejlődni, maximum mi még nem ismerjük a magasabb szinteket.
2013. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nos, alapvetően ami képes a mozgásra, annak az egészséges élethez szüksége és igénye is van rá. Lehetséges, hogy evolúciójuk során elveszítsék a végtagjukat, de elég kicsi rá az esély, még akkor is, ha olyan szintű technológia birtokában vannak, ami teljesen ki tudná szolgálni őket.


Megjegyzem, ettől mi sem állunk olyan messze, mint sokan gondolják.

2013. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
gyakorivalasz2: nekem úgy tűnik, hogy te szintén egy nagyon humanoid lényt képzelsz el, pedig bármennyire is úgy tűnik, az intelligenciának nem egyedüli képviselői vagyunk.
2013. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!