Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki megtudja oldani ezeket...

Valaki megtudja oldani ezeket a matek feladatokat?

Figyelt kérdés

1. Az a=2 és b=-1 estén számítsa ki c értékét, ha 1/c=1/a+1/b


2. Számítsa ki a sin7pí/2 és log2 1/4 feladatokat!


3. Írja fel két egész szám hányadosaként a 2+2/3 reciprokának értékét!


4. Adja meg azoknak a 0 és 360fok közötti alfa szögeknek a nagyságát, amelyekre igaz az alábbi egyenlöség: cos alfa=1/2


5. Igaz vagy hamis? A: Minden egész szám racionális szám. B: Van olyan irracionális szám, amelyik felírható két egész szám hányadosaként.


2013. jan. 11. 13:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Fontos lenne köszi elöre is!
2013. jan. 11. 13:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sikerült mindegyik :)
2013. jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szögfüggvényeket már vettétek, de alap feladatokkal is gondjaid vannak?

Fejszámolással a következő eredmények jönnek ki:

1. -2

3. 3/8

5. I és H

2013. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne már, a 2-es meg a 4-es nem ment fejben?


2. sin(7*pi/2) = -1, log[2](1/4) = -2.


4. 60° és 300°.

2013. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) nincs gondom a fejszámolással meg ilyenek, csak azt nemtudom hogy kezdjek hozzá egy-egy feladathoz. tudom hogy már vettük csak régen volt már az..
2013. jan. 11. 18:05
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Én meg már 11 éve nem foglalkoztam velük, más irányban tanultam tovább, így nem találkoztam velük többé, ezért sem tudtam most hirtelen a szögfüggvényeseket kiszámolni, mert csak arra emlékszem, mit jelentenek, meg a sinus-tételre. A logaritmusos felett pedig, őszintén bevallom, átsiklottam, pedig az is ment volna.


Kérdezőnek ajánlom, hogy azonnal forduljon matektanárhoz, mert az elsőt egy alsós meg tudja csinálni, a harmadikhoz elég egy ötödikes! Olyan apróságra nem gondoltál, hogy megnézd a definíciót??

2013. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Definíció meg ilyenek sose érdekelt:D inkább bemagolom hogy kell megcsinálni és voiláá 5ös TZ. az hogy hamarabb elis felejtem mellékes, mert nemérdekel a matek.
2013. jan. 12. 07:52
 8/9 anonim válasza:
Ezek tipikusan azok a feladatok, amelyek semmiféle ötletet nem igényelnek. Magyarul nem kell gondolkodni sem hozzá, csak tudni néhány alap dolgot. Nézd meg az elméleti részeket is. Sajnos az általános és középiskolai matek nem tanít meg gondolkodni, mert algoritmusokat próbál begyakoroltatni, hogy minden agyatlan átmenjen. Tényleg érdemes az elméleti részeket átnézni, mert akkor ezek nagyon könnyű feladatok.
2013. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
csináld magad a házi feladatodat
2013. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!