Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az, hogy az emberek szép,...

Az, hogy az emberek szép, egészséges párt választanak maguknak, a természetes szelekcióhoz köthető valamilyen módon?

Figyelt kérdés
Tehát ezt a természetes kiválasztódás "diktálja", hogy a lehető legszebb és legegészségesebb párt válasszuk magunknak?
2013. jan. 22. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
ez így igaz
2013. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem.

Én úgy tudom, hogy a pszichológiai kutatások szerint mindkét nem számára az egészség és a biztonság a legfontosabb az utódnemzés és -gondozás miatt; az esztétikai szempontok csak ezek után következnek.

2013. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az egészség is a kérdésben volt (és ahogy mondod a biztonság és a fajfenntartás)
2013. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Okay, csakhogy az egészség és a szépség nem okvetlenül járnak együtt: a szép + beteg(es) és csúnya + egészséges kombinációkon belül is széles a skála.


Eszembe jutott egy érdekesség, amit az egyik pszichológiatanárom mondott a fiatal nő + idős, gazdag pasi kombinációról: pontosan a biztonságérzés miatt nem lehet minden esetben kizárólag érdekkapcsolatról beszélni.

Pl. arra a kérdésre, vajon mit szerethet egy fiatal csajszi egy idősebb milliomos ürgén, mi tetszhet benne neki, azt szokták felelni: "Jó kerekei vannak." (értsd: hiperszuper autója) :D

De ez nem mindig igaz.

Mert a biztonságérzés "felkelti" a szeretetet, a szerelmet; a tanár szerint ezek a nők _tényleg_ szerelmesek lesznek. A nő és a tervezett utód számára így alapon meglesz az anyagi biztonság, és sokak számára ez a legfontosabb; így ez átkonvertálódik valahogy pozitív érzelmekké.


Persze arról szintén könyveket lehetne írni, hogy miért választanak párt mégis sokan (talán a többség) _kizárólag_ a vonzó külső alapján. És akkor még az észbeli képességekről, a belső tulajdonságokról, a jellemről nem is beszéltünk...


Szerintem egyébként ha mindenki előzetesen és tudatosan átgondolna mindent, nagyságrendekkel kevesebb rossz párkapcsolat lenne; ennek következtében pedig sokkal kevesebb ember élne a Földön. (Hiába, hogy magasabb lenne az egymáshoz jobban illő párok száma, és hiába választanák egymást - jobb híján - a sok negatív tulajdonsággal rendelkezők. De ez persze csak feltételezés.)

2013. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A férfiak a szép nőkre pályáznak, ez egyfajta biológiai program. A nőknél jönnek be olyan szempontok, mint amiket az előttem szóló is írt. De alapvetően a nők is a jó hapsikra hajtanak.
2013. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szépség, ugyan az emberi kultúrában valamiféle esztétikai, nem megfogható dolgoként van jelen, de ha belegondolunk, végülis miért kellene egyes arcokat szépnek, másokat csúnyának látni? Mi ennek az oka?


Feltételezések szerint (illetve a model egyes részei kísérlettel is alátámasztottak), szebbnek azokat az arcokat látjuk, amik szimmetrikusak, a szimmetria pedig egyfajta mértéke az egészségnek, mivel az egyedfejlődés korai stádiumában előforduló hibák gyakran rontják a szimmetriát. Tehát ez egyfajta szelekció az egészséges párral, amivel a saját utódaink túlélését javítjuk.

2013. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A szépség felületes párválasztásnál lehet,hogy működik,de gondolj csak bele,hogy milyen sok ember van,aki fizikailag szép,mégis anélkül,hogy megszólalna,szinte sugárzik belőle a belső enyészet!Van ember,aki hagyatkozva erre a belső jelzőrendszerre,összetettebb szempontok alapján választ magának párt.

A külső szépség belső szépség nélkül üres fazék.

2013. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont van, aki még ronda is, és úgy sugárzik belőle a belső enyészet? Tehát akkor inkább szép legyen, hogy esténként jobban a kedvemre tehessen inkább. Suba a subával, guba a gubával, nem csak az anyagi viszonyokra igaz ez: ronda ember ne kezdjen széppel, mert előbb-utóbb viszály van belőle.
2013. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Visszakerestem a jegyzeteimet az eddigi állításaimat ellenőrizendő; így az első válaszomat részben módosítanom kell:

A férfiak számára a fiatalság és az egészséges külső a legfontosabb fizikai vonzerő. A nők számára pedig minden olyan tulajdonság vonzerőt gyakorol, ami a dominanciát fejezi ki és a biztonságot szolgálja; így pl. a gazdagság vagy a státusz is, még a kor és a külső ellenében is.

Ez utóbbi állítás pedig alátámasztja a második válaszomban megfogalmazottakat, hiába nem tetszik egyeseknek; jeleztem is, hogy nem én találtam ki...


Megjegyzem, mindezek kizárólag a párválasztásra vonatkozó - és nem igazán népszerű - ún. "evolúciós elmélet" állításai; a pszichológia és a szociológia ennél jóval több összetevőt ismer. Egy alapos, de mégsem túl terjedelmes tanulmány a témában, amely többféle elméletet is bemutat:

[link]

A bevezetőt és az irodalomjegyzéket leszámítva csak 11 oldal, úgyhogy gyorsan el lehet olvasni, ha valakit érdekel.

2013. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!