Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Előre hozott érettségivel...

Előre hozott érettségivel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok 2.-os emelt óraszámba tanulok informatikát.

Neki szeretnék vágni a középszintű informatika érettségihez,és ehhez szeretnék információt gyűjteni, hogy miként lehetne,és ha nem sikerül akkor, újraprobálkozás(később) mükődne-e..,meg h osztályozó vizsga kell-e ehez...



2013. febr. 7. 15:46
 1/2 anonim válasza:
Te vagy az Attila?
2013. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sidel válasza:

Tavaly érettségiztem. Többek között informatikából is, tehát az infóim nem biztos, hogy a legfrissebbek.

Én már hallottam olyat is, hogy előrehozottat csak nyelvből lehet tenni, amit én személy szerint nagyon ellenzek. (Persze lehet, hogy ezt csak később vezetik be.)

Ami biztos, hogy osztályozóvizsga akkor kell, ha még tanulod a tárgyat. Tehát ha pl. 2-ban tanulsz utoljára informatikát és fakultációt se veszel fel abban az évben, amikor előrehozottat tennél, akkor nem kell osztályozóvizsgát tenni. Ha a tárgyat 3-ban is veszítek még és év végén akarsz előrehozottazni belőle, akkor kell osztályozó vizsgát tenni.

Ha középszinten megcsinálod előbb, de nem úgy sikerül, ahogy szeretted volna, akkor emelt szinten mehetsz utána már csak. Ha viszont el se mész az előrehozottra, mert közben rájössz, hogy nem vagy rá felkészülve, akkor elvileg újra mehetsz középszinten.


Tanuláshoz javaslom a 60 tétel informatikából középszinten című könyvet. Nagyon sok minden benne van, ami meg nincs, azt könnyen megtalálod a neten.

Középszinten is van szóbeli, a tételeket általában nem az iskola határozza meg, hanem központi tételsor van az OH honlapján.

2013. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!