Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért vannak ellentmondásos...

Miért vannak ellentmondásos álmok?

Figyelt kérdés

Tehát pl. nem szeretem a csokis kenyeret de álmomban azt eszem vagy sose tetszett egy x nő és álmomban mégis őt csókoltam meg. De lehet bármi.

Namost ha az álom a lelkünk mélyén lévő dolgoknak a felszínre törése(pszichológusok szerint)az azért mégsem igaz mert akkor mért álmodok olyanokat amiket nem szeretek?

Ha viszont az agy generálja az álmokat akkor mért hoz létre olyat amire én sosem gondolok?



2013. ápr. 19. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Aminek a tudatában is vagy az csak egy nagyon kis része a lelkednek énednek, az csak a jéghegy csúcsa: [link]

-------

Ha hozol egy döntést, akár a legegyszerűbbet is, pl dombank feléd egy labdát elkapd ne kapd el ha igen hogy kapd el, tudatod alatt egy egész "bizotság" hozza meg a döntést, tudományosan is sikerült igazolni , hogy ezek a "bizotság tagok" vitába is szállhatnak egymással (most nincs kedvem előkeresni azt az egyetemi jegyzetet, hogy precízebb legyek). Nem disszociatív személyiségzavarról beszélek, ezt a "bizottságot" csak átvitt értelemben kell érteni.

-------

"az álom a lelkünk mélyén lévő dolgoknak a felszínre törése(pszichológusok szerint)"

A tudósok nem találtak semmi összefüggést hogy jelentése lenne az álmoknak (különböző álomfejtő könyvek meg belemagyarázások vannak), ettől függetlenül részben lehet igaz amit idéztem tőled.

-------

"Ha viszont az agy generálja az álmokat akkor mért hoz létre olyat amire én sosem gondolok?"

A többit már leírtam ami ide is tartozik, annyit még hozzáteszek hogy most már gondolsz rá ezzel növeled az esélyét a többi ilyen álomnak, mert ezen jár az eszed hogy miért álmodsz olyat, aztán meg olyat álmodsz ... önmagát generáló folyamat.

2013. ápr. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!