Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Letudná nekem írni valaki,...

Letudná nekem írni valaki, hogy Odüsszeusz kalandjai közül mik a legfontosabb tudni valók a következő helyszineken, miről szólnak ezek a részek? -> -Küklopszok szigete -Kirké varázslónő szigete és -Szirének szigete.

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Így leírva elég hosszú lenne,de ha beírod a google-ba,akkor sok infót megtalálsz,csak ki kell keresned a neked megfelelőt...Egyébként érdemes elolvasni vagy akár filmen megnézni ,mert nagyon jó kis kalandos történet!Ajánlom az Armand Assante főszereplésével készült Odüsszeuszt.
2009. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az eredeti szerintem teljesen érthetetlen. Legalábbis én anno, amikor kötelező volt, egy mukkot nem értettem belőle.

Ha érteni is akarod, ajánlom Lindsey Clarke Visszatérés Trójából című könyvét. (A Trója címűt is, az az Ilias történetét dolgozza fel emészthető formában.)

2009. szept. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Küklopszok szigete: A leleményes Odüsszeusz megvakítja Posszeidon fiát Polüphémoszt, amitől az öreg szigonyos igen mérges lesz :) Lényegében ez volt a későbbi problémák gyökere. Egy nagy hatalmú, haragvó apa, akinek messzire elér a keze.


Kirké szigete: A sok bamba matróz mind disznóvá lett változtatva, de a leleményes Odüsszeuszt nem lehet becsapni. Persze neki viszonylag könnyű dolga volt, mert Hermész megsúgta a megoldást.


Szirének szigete: Odüsszeusz irigy módon megtagadta a társaitól a szirének nyújtotta műélvezet lehetőségét, és magát mazo módon az árbochoz kötöztetve egyedül hallgatta végig a koncertet.

2009. szept. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2009. nov. 2. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!