Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Szerintet...

Mit gondoltok erről? Szerintetek valóban ember?

Figyelt kérdés
Vagy valami idegen, amit a kormányok próbálnak eltitkolni és azt hazudják, hogy mini ember, esetleg csalás, hogy addig is terelje a figyelmet a sokkal fontosabb problémákról? Link lent. [link]

#UFO #DNS #Chile #idegen átverés #mini ember
2013. máj. 2. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de ha alien,akkor tényleg elfér egy nagyobb csészealjon:)
2013. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi a francnak titkolnák? Mindenki ezzel jön, hogy mennyi mindent titkolnak a kormányok, de mégis miért lenne érdeke?
2013. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem kamu. Indokok:

1. A te cikked a Stanford Egyetemre hivatkozik forrásként, viszont a linkre kattintva NEM az egyetem weboldala nyílik meg, hanem egy ufókutatós cucc. Gáááz...

2. A Stanford University honlapján egy szikrányi nyoma sincs az esetnek. A linkedhez hasonló cikkekben hivatkozott kutató (Dr. Garry Nolan) neve megtalálható, de semmi több.

3. A sztorit csak és kizárólag ufós és hasonló weboldalakon, ill. egyes hírportálokon lehet megtalálni; amelyiken egyáltalán van hivatkozás, az egy másik hasonló forrás, de egyetlen tudományos oldal sincs köztük.

4. Ezekhez képest már szinte lényegtelen, hogy az angol nyelvű cikkekben 13 cm hosszt írnak, nem 15-öt.


Tehát nem ember, nem is idegen, senki nem próbálja eltitkolni, a kormányok meg pláne nem; amúgy sem értem, hogy egy ilyesmivel hogyan lehetne elterelni a figyelmet "a sokkal fontosabb problémákról".

Jó, nekem most ráment fél órám a keresgélésre, olvasásra, de innentől kezdve magasról nem érdekel a dolog.

De akik ellenőrzés nélkül elhiszik a sztorit (vagy bármely hasonlót), ráadásul ez hosszabb időre (akár napokra, hetekre) leköti a figyelmüket, azok meg is érdemlik.

2013. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekelne, mi értelme lenne titkolni? Az egyik legeslegnagyobb szenzáció lenne a tudományos körökben, hogyha valóban, hitelt érdemlően kiderülne, van értelmes élet a Földön kívül.


Az, hogy Berta 0%-on van, meg jelzi, hogy az is tudományos szenzáció lenne, ha kiderülne - van értelmes élet a Földön. Egyelőre nyoma sem igazán látszik :D

2013. máj. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ma 15:06-os, itt van a cikk az Index tudomány rovatából:

[link]

Ez nem szokott kamu ufós híreket hozni, valóban létező csontvázat találtak.

Véleményem szerint ha a DNS 91%-ban egyezik az emberrel akkor azt a 9% eltérést simán okozhatja genetikai mutáció is, szóval egyértelműen ember és nincs semmi összeesküvés a háttérben, mint ahogy azt sokan hinni szeretnék.

2013. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ember és a majom (csimpánz) DNS-e legalább 95%-ban megegyzik. Egyes adatok szerint a hasonlóság 97% vagy több. Az itteni 9%-os eltérés sok. Nagyon sok. Bár szerintem is valamilyen furcsa születési rendellenesség - vagy csalás.
2013. máj. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én egyiket se gondolom. Csak mások kommentjeire hivatkoztam, különböző oldalakról. A magyar cikket nem olvastam, az angol videót néztem meg. Annyira nem érdekelt, csak kíváncsi voltam ki mit gondol. :)
2013. máj. 2. 19:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

0%-on állt a válaszom nem egészen fél órán belül, egyetlen ellenvélemény nélkül? Az igen...

Sajnos jellemző a GYK-n, hogy az átlagjúzerek értelmi szintjéből érvek és cáfolatok helyett csak a piros mancsra telik. Mert ha h.lyeséget írok, akkor nincs semmi gond a lepontozással, de azzal van, hogy az indoklás rendszerint (kb. 90%-ban) elmarad...


@ Sir Butcher:


"Az, hogy Berta 0%-on van, meg jelzi, hogy az is tudományos szenzáció lenne, ha kiderülne - van értelmes élet a Földön. Egyelőre nyoma sem igazán látszik :D"


:)))

Azóta már 83%-on áll a válaszom, úgyhogy lett nyoma. :D

(Vagy csak a "BW-unszimpatizánsok" után megérkeztek a "rajongóim" is. A nick alapján pontozás is nagy divat errefelé...)


@ Digo:


Az indexes cikkel egy baj van: nincs forrásmegjelölés, hivatkozás.

Ismétlem: egyetlen normális oldalt sem találtam, amin megbízható infók lennének, csak ufósakat és hírportálokat.

Az meg, hogy "nem szokott kamu híreket hozni", nem nyújt 100%-os biztonságot; tehát lehet, hogy kicsi a valószínűsége, de nem zárható ki, nem lehetetlen. (Anyai nagymamám mondogatta időnként, hogy "egyszer lesz, ami sose volt". :D)

De tessék, egy másik komoly újság, a Huffington Post 3 cikke:

[link]

[link]

[link]

Ez sem blikkmagazin-szintű, de nincs hivatkozás...

Ha érdekel a téma, érdemes elolvasni, mert sokkal bővebb az eddig linkelteknél.


"Véleményem szerint ha a DNS 91%-ban egyezik az emberrel akkor azt a 9% eltérést simán okozhatja genetikai mutáció is, szóval egyértelműen ember"


Valamelyik cikk is azt állítja, hogy egyes szakemberek szerint belefér ennyi eltérés, mások szerint viszont nem. Azt több helyen is írják, hogy még lesznek további vizsgálatok.


-------


Én még mindig azt mondom, kamu. És csak akkor vagyok hajlandó belátni, hogy tévedtem, ha valaki az orrom alá dug végre egy referált szaklapból származó cikket/tanulmányt/leírást/akármit.


És ha ez megtörténik, akkor sem fogom álmatlanul tölteni az éjszakáimat azon töprengve, hogy a 13 centis kis lény vajon ember, magzat, hibrid vagy alien volt-e. :D

Ha lesznek konkrét eredmények, akkor esetleg lesz miről beszélni.


Megjegyzem, volt már néhány nagy átverés az elmúlt évtizedekben, szándékos és akaratlan is. Úgyhogy engem nem lepne meg különösebben, ha ez is annak bizonyulna; az már inkább, ha valódinak, de akkor sem dőlnék a kardomba. :)

2013. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le, sőt ment a zöld kéz. Te legalább utána jártál. De senkit sem pontozok le, csak vélemény érdekelt, mert fórumokon olyan sok marhaságot olvastam össze-vissza és elgondolkodtam: valóban ilyen nagy vitát/ ennyi feltevést tud kiváltani egy ilyen dolog? A válaszra rájöttem közben: igen. Máskülönben én sem tettem volna fel ezt a kérdést :D
2013. máj. 4. 23:46
 10/11 anonim ***** válasza:

:DDD

Tényleg igen, csak meg kell nézni a különböző cikkek alatti kommenteket. A YouTube-videóknál ugyanígy van, szinte akármi is a téma. Meg mindenhol máshol. Én legalábbis nem nagyon találkoztam még olyan újságcikkel, videóval, akármivel, ahol valaki ne robbantott volna ki flamewart. :(

Emberek százezrei töltik a neten az életük egy részét a h.lye viták miatt, pedig sok értelmük nincs...


Azt meg nem állítottam, hogy te pontoztál le; ahhoz különben is legalább két-három értékelés kell, hogy látszódjon a százalék, szóval egyedül kevés is lettél volna. :D

2013. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!