Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 127-es iq atlagos, gyengebb...

127-es iq atlagos, gyengebb vagy magasabb az atlagosnal?

Figyelt kérdés
12 eves lany vagyok. Egy Intelligencia tesztek cimu konyvben toltottem ki egy tesztet. Az eredmenyem 127 lett, es a konyv nem vette figyelembe az eletkort. Ez az iq milyennek szamit?

2013. máj. 11. 13:42
 1/4 anonim válasza:
89%
Ha nem vette figyelembe az életkort, akkor az nem is iq teszt, mivel az intelligencia hányados anélkül nem is számolható.
2013. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valszt. Sajnos csak interneten kaptam olyan teszteket, amelyek nezik az eletkort, de azok kozul kettot kitoltottem, es 30 volt a kulonbseg az eredmenyek kozott, szoval nem hiszem hogy megbizhatoak. Ezert erdekelne hogy ez az eredmeny milyen.
2013. máj. 11. 13:46
 3/4 anonim válasza:
94%

Elvileg definíció szerint 100 az átlag, ami azt jelenti, hogy akinek 100, annak az intelligenciája az életkorának megfelelő. A gyakorlatban 110 körül lehet a lakosság átlagos iq-ja. Tehát fölötte, viszont mivel nem vette figyelembe az életkorodat, ezért nem tudni, milyen életkort vett alapul.


Amúgy meg nincsen tökéletes, intelligenciát mérő teszt, nem véletlenül nagy a szórás ha sokat kitöltesz.

2013. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a velemenyedet.
2013. máj. 11. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!