Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van egy elméletem a teleportál...

Van egy elméletem a teleportálással kapcsolatban, szerintetek helyes?

Figyelt kérdés

Az egész dolog persze elméleti, de leírom.

Ha egy ember nagyon gyorsan tudná magát teleportálni, akárhányszor, és két pont (térrész) között oda-vissza utazgatna mondjuk másodpercenként 100-szor, akkor látszólag kettő lenne belőle egyszerre? Persze mindkét "énje" halványabb lenne. Ez így történne meg? Attól tekintsünk el, hogy nem tudná felfogni egyszerre a két helyen tapasztaltakat.



2013. máj. 13. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy őszintén szólva semmi értelme annak amit mondasz. Csak két probléma vetődött fel bennem így hirtelen.


- Teleportálni még nem lehet.

- Ha lehetne is, annyi adatot kellene átvinni, amire még egy szuperszámítógép sem lehet képes másodpercenként 100-szor.


Bónusz: Ha a teleportálást a filmekben látottak alapján képzeljük el, tehát hogy az atomjaidat lemásolják és utána felépítenek valahol, akkor már miért vesződni, egyszerre vagy két helyen, legalábbis van valaki, aki tökéletes másod az új helyen, és vagy te, az "igazi" ahonnan indultál.

2013. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha kettő vagy több jönne létre belőlem, akkor mindegyik énem mást csinálna, nem lennének agyilag összekötve, párhuzamosan léteznének egyszerre, ez így nem jó.

Tudom, hogy nem lehet, írtam hogy csak elmélet. Valamint én a filmes teleportálásra alapoztam írásomat, tehát arra, hogy gond és pl. gép nélkül megy ez a dolog.

2013. máj. 13. 19:35
 3/11 Alaque ***** válasza:

Köszönjük a poéngyilkos első válaszolónak!


Egyébként nem értem a kérdést. Ez egy kijelentés - ha ilyen létezne, akkor persze, így lenne, de mi a kérdés akkor? Egyszerűbb lenne egyébként elképzelni egy darab műanyaggal vagy egy kiló eperrel vagy akármivel, de ne emberrel. Meg ne a "számítógép lemásolja" verziót vegyük alapul, mert az replikálás már, nem pedig teleportálás. Vegyük úgy, hogy konkrétan áthelyezzük, nem pedig lemásoljuk.


Ez végül is nem is kérdés, de vicces elmerengeni rajta, úgyhogy a "válasz": persze, így egyszerre két helyen lenne a kiló eper, de mindkét helyen csak félig, tehát nem laknál vele jól, legfeljebb félig. :)

2013. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy a felsorolt körülmények között, adott képességekkel működne-e a dolog?

A haszna meg az lenne, hogy mivel két helyen van jelen az adott személy, ezért két dolgot is tud végezni egy időben, nem?

2013. máj. 13. 21:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A haszna meg az lenne, hogy mivel két helyen van jelen az adott személy, ezért két dolgot is tud végezni egy időben, nem?"

Szerintem nem. Az idegrendszered adatfeldolgozó képessége véges. Nem tudnád felfogni, mi történik, a másodpercenkénti 100 helyváltoztatás ehhez túl sűrű. Mivel belőled csak egy van, egy tudattal, ezért mindkét hely és cselekvés ingerei folyamatosan érkeznének. Hogy mi történik ekkor? Senki sem tudja, de én valószínűnek tartom, hogy az agyad nem tud mit kezdeni két, számodra párhuzamosan létező világgal. Vagyis az ilyesfajta osztódásban a leggyengébb láncszem maga az ember.

2013. máj. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pontosan emiatt említettem a kérdésem leírásában azt, hogy " Attól tekintsünk el, hogy nem tudná felfogni egyszerre a két helyen tapasztaltakat.", tehát ez nem számít. Persze jogos a feltételezés.
2013. máj. 13. 22:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Eleve problémás a dolog, mert ahhoz, hogy bekerülj valahova, ki kellene onnan nyomni a levegőt.


Amúgy meg nem tudnál kétféle dolgot csinálni, ahhoz túl gyors a váltás. Csak egyfélét csinálhatnál egyszerre.

2013. máj. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Poncius válasza:

Ha 10 méterrel odébb szeretnénk ily-módon utazni, úgy számolom 2000 m/s-os sebességgel kellene utaznunk, de 10 méterre szerintem senki nem akarja teleportálni magát. 75 km-re már érdemesebb lenne, de oda már pont fénysebesség kellene.

Az elmélettel csak az a probléma, hogy csak optikai eredménnyel bír.

A teleportálás még nagyon gyerekcipőben jár, de úgy tudom lézer fényt már képesek voltak "utaztatni". Nyerőbb elmélet szerintem, ha az anyagot lebontjuk az atomi szint alá, ahol már csak rezgések és hullámok formájában van jelen, lemásolni az egészet a francba, aztán reprodukálni valahol máshol.

A gond csak az, hogy az atomi részecskéket még nem sikerült tovább bontani. A Nagy Hadronütközettőben pont ez irányba folynak a kutatások, protonokat lövöldöznek, hogy megnézzék mi marad belőle. Szerintem várj még nyugodtan 100 évet a dologgal, addig törd máson a fejed ;)

2013. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. olyan lenne, mint amikor egy monitoron egyszerre két képet látsz egymásra másolva. Ráadásul nem indulhatnál el egyszerre két irányba, nem cselekedhetnél kétféleképpen. Tehát valószínűleg megpróbálnád kiszűrni előbb az egyik képet, megtenni, amit az adott helyzetben kell, aztán átváltanál a másikra, ott is ugyanezt, és ezt váltogatva. baromi zavaró és rossz érzés lehetne, nem bírnád sokáig. szóval elég értelmetlen helyzet lenne, épeszű ember miért vágyna ilyenre?
2013. máj. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

Még szélsőségesebbre húzom. Mi van, ha a teleportált személy képes párhozamosan A-ban és B-ben létezni teljes testi valójában?

Kvantumösszefonódás elvének klónjaként.

2013. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!