Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Én tudok latinul és a többi...

Én tudok latinul és a többi nyelv is jól megy nekem. Szeretek nyelveket tanulni, de amióta latint tanulok az osztálytársaim csak szekálnak emiatt. (15 éves lány vagyok. ) Miért zavarja ez őket?

Figyelt kérdés
2013. jún. 8. 07:18
 1/10 anonim válasza:
100%
mert féltékenyek rád
2013. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél a pont.Hagyd a fenébe őket.
2013. jún. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván féltékenység, ne törődj velük. Nyelvet tanulni nagyon jó dolog!

Engem is folyton szekáltak, mert mindig a legjobb voltam az osztályban a nyelvekből. Érdekes, hogy pl. a legjobb matekost sosem bántották... Érti ezt a fene. Na, mindegy.

2013. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

a latin csodálatos nyelv. szinte minden nyelv alapja és az orvosoknak még a mai napig is tanulniuk kell. szerintem tök jó hogy tudsz latinul :)

a tudás hatalom, ne foglalkozz velük

2013. jún. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha majd eredetiben olvasol sok ókori és középkori szerzőt, akkor majd örülsz a latinnak.

Egyébként: Nem kapkod a sas legyek után.

2013. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jut eszembe a sas latinul, ezért csak az előző mondat végét írom:

...non captat muscas.

2013. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat.Az idézet nagyon jó :)

A sas latinul így van: aquila

2013. jún. 9. 09:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Bizony kicsi aquila, ne kapkodj legyek után! A leghasznosabb dolog, ami velem eddig iskolában történt az, hogy megtanultam pár ezer anatómiai nevet. Ezért, ha Olaszországban járok mindig megpróbálom kitalálni az eredeti latinból a mai olasz szót, és elég gyakran sikerül.

De az angol is tele van latin eredetű szavakkal, és ezeknek nagy része teljesen köznyevi, egy angol nem is tudja, hogy latin eredetű szót használ. Fele ennyire sem tudnék angolul, ha nem tudnék egy csomó latin szót.

2013. jún. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azon én is gondolkodtam már! Egyébként lehet nevetni ilyen feliratokon:

[link]

2014. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! :D ez poénos!
2014. márc. 31. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!