Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel lehet egy teli, kinti...

Mivel lehet egy teli, kinti pottyantós WC-ben lévő cuccot semlegesíteni, feloldani, hogy a földbe el tudjon szivárogni?

Figyelt kérdés
Találtam ilyesmiket neten 1-2 valami emésztőbaktériumos dolgot, de nem tudom, hogy erre jó-e, és kell-e utánpótlás itt is, kibírja-e a telet, szárazságot, meg hasonlók.

2013. jún. 18. 14:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A Septifos valóban feloldja a szennyvízben lévő diszpergált fekáliát, de ahhoz oldatban vagy legalább is sok vízben kell lennie. Ha ezt meg tudod oldani, akkor igen jól működik. Ellenkező esetben csak a hagyományos vödörrel és fandlival (bot végére kötött kőműves merőkanál) kipucolós módszer marad.
2013. jún. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de én a sima vizet javaslom. Akár pl. az esővíz egy részét. Az is feloldja, a baciknak is jó, és a talajt sem fogja szennyezni.
2013. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

A helyzet az, hogy valamit nagyon furán képzelsz. Adott egy nagy tömegű összállt anyag, javarész ürülék és papír. Ami folyékony, az már rég elszivárgott, már ha nem agyagba ástátok a budit.


Az ürülék viszont összetételében sok szompontból a földhöz hasonlít (elbomlott szerves anyag), sőt az alsóbb réteg állagban is olyan: szikkadt, tömör. Tehát lényegében olyan, mintha a földbe ásott lyukban lenne egy másfajta föld.


Ezt sehogyan sem tudod elfolyósítani, és ha el is folyósítod, akkor is lesz egy adag sarad. Úgy is fog viselkedni, mint a sár. Ha sarat öntesz földbe, sosem láttad még, hogy a sár lefolyik a föld pórusain. Nem, hanem a víztartalma folyik el, a száraz része meg ott marad.


Ha a budiba vizewt öntesz, az is lassan elszivárog, a szárazanyag meg ottmarad.


Sajnos az ürüléket nem fogod tudni rendes oldattá alakítani, mert ami el van bomolva, azt már tovább nemigen lehet bontani. Ha vannak is baktériumok, amik még egy részét tovább bontják, akkor is, a java része szárazanyag, és az is marad.


Ezen kívül itt ugye több köbméter különböző állagú és korú trutyiról van szó, esélytelen, hogy bármit találj, ami ebben a mennyiségben bármit elelmészt neked.

2013. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
ha használni akarod akkor ki kell lapátolnod a szart kellemes meló,ha meg nem akarod használni akkor meg hagyd benne és ne foglalkozz vele
2013. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2013. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Az #1-es válaszhoz még annyi, hogy a Septifos nem arra való, amire a kérdező gondol. A kérdező ásott pöcegödröt akar üríteni (a tartalmát elfolyósítani), a Septifos pedig a falazott emésztőgödör karbantartásához jó. A különbség az, hogy a falazott emésztőgödörbe minden lemegy, amit a wc-n vagy a csapban lemosunk, tehát kajamaradék, szar, tusfürdő, mosogatószer. Ez utóbbiak jellemzően felhabzanak, zsírosodnak és eltömik az emésztőgödör csöveit. (Az ásott pöcegödör csak egy lyuk, nincs benne mit eltömni - a falazott emésztőgödör ennél összetettebb.) A Septifos ezt a nyálkás trutyit bontja le, de ez nem bomlott anyag, hanem biológiailag nagyonis bontható cuccok vannak benne.


A kérdező nyilván úgy képzeli, hogy a szarból lehet valami vízszerűen folyós híg "húgylevet" gyártani, ami aztán magától elfolyik, de ezt már leírtam, hogy miért nem lehet.

2013. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Annyit tennék hozzá, hogy az emésztőgödör ilyen fajta "ürítése" tilos!

Tehát tilos lyukat vágni rajta, lefolyót tenni rá, vagy akár olyan talajba építeni, ahol elszivároghat.

Szigetelni kell és szippantót kell hívni hozzá!

Ha nem így teszel, jól megbüntetnek (és amúgy te fogsz mindenféle betegséget kapni azon a telken).

2013. jún. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, úgy gondoltam, hogy az emésztő az emésztve hígít, nem csak hígít. Kocsi nem tud hozzáférni, és ha kiszedném se tudnám hova tenni, de ha tudnám, akkor is inkább szagtalant szednék ki, vagy helyeznék át. De nem értem, hogy miért nem elég az ilyeneket egyszer beleönteni,ha ezen élnek?
2013. jún. 19. 05:07
 9/19 anonim ***** válasza:

Olyan emésztőt tilos készíteni vagy használni, amit nem lehet kiszedni.


Korszerűbb szennyvíztelepeken létezik baktériumos emésztés, amire te vágysz - de ott állandó körülményeket biztosítanak nekik!

Míg te egyszer pottyantasz a gödörbe, aztán fél napig vagy egy hétig semmi... azalatt szépen kiszárad minden, elpusztulnak a baktériumok.


Érdeklődjél szennyvíztelepen, talán tudnak ajánlani valamit.

2013. jún. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Wadmalac ***** válasza:
83%

Hát ha csak onnan ki akarod szedni, dobjál bele 1 kg élesztőt. Kijön a cucc magától. Mondjuk 8 órán belül kint lesz a katasztrófavédelem ,a tűzoltóság, a TEK, akik a te költségedre hárítják majd el a keletkezett sokszáz köbméternyi, várhatóan 2-3 teljes telket elborító xarhabot. Jár érte még egy bírósági per szándékos veszélyeztetésért meg egyéb járulékos bűnökért.


Inkább oldd meg valahogy a szippantós hozzáférést, klasszisokkal gazdaságosabb. :)

2013. jún. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!