Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Látható univerzum miért így...

Látható univerzum miért így néz ki?

Figyelt kérdés

Redditen épp most találtam egy képet, magyarra lefordítva "a látható univerzum egy képben" címmel, és lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

Először is itt a kép: [link]


1) középen miért fényesebb? Gondolom ott több a csillag/bolygó/minden, de miért?

2) hogy készülhetett ez a kép? Ha csak egy űrtávcső vagy mi készítette akkor ez nem csak az egyik irányba mutat vagy mi?


2013. júl. 21. 00:19
 1/3 A kérdező kommentje:
2-es kérdésre már tudom a választ, ez 360 fokba készült kép, horizontálisan és vertikálisan, és ha minden igaz a középső az a Tejútrendszer akar lenni.
2013. júl. 21. 00:23
 2/3 anonim válasza:
Amit én láttam kép azon ilyen csokornyakkendő formája volt.
2013. júl. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp: Ez nem a tejútrendszer egy karja akar lenni belülnézetből? Pont olyan az a fényes csík, mintha egy kar keresztmetszete lenne.

G.

2013. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!