Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jövőre kell fakultációt...

Jövőre kell fakultációt választanom, szerintetek mit lenne érdemes, ha leginkább ezek a dolgok érdekelnének? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nos, nagyon megfontolt szeretnék lenni a döntésemben,ezért próbálok mindenhonnan információt szerezni,hogy mit lenne érdemes választanom. Érdekelnek a tudományok,leginkább a fizika és a matematika. Emellett érdekel a fotózás is, volt már több kiállításunk egy fotós csoport keretein belül és ahogy hallottam sok jó visszajelzés jött a képeimre. Eddig a mérnöki pálya jutott eszembe, de érdekelne,hogy ti mit javasolnátok? Gondolok itt akár a fakultáció mellett egyetemre, külön szakmára is.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. aug. 18. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

én matek faktos voltam általános iskolában és középiskolában is, mert alap csoportban jó voltam benne, de nekem rossz volt mindkétszer, mert ha túl gyors volt a tempó akkor totál lekapcsoltam, így a végén rosszabb eredményeket értem el, mint az alapcsoportos emberek.


Szóval ennyi tanáccsal tudok segíteni: ha érted és szereted a matekot, de nem tudsz gyorsan számolni, akkor hanyagold inkább, és esetleg képezd magad mellé. Sőt, igazából az első reakcióm is ez lett volna: annyira nem véthetsz nagy hibát, mert ami érdekel, azt fakt nélkül is csinálhatod.

2013. aug. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha mérnök szeretnél lenni, matek fizikával ajánlott gépész-, vagy villamosmérnöknek jelentkezni. Egyetemek közül egyértelműen a BME-t ajánlom. A fotózás maradhat hobbinak, ne akarj belőle megélni :P :)
2013. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mérnökként manapság nyilván az informatikus az egyik legkurrensebb.

Alkalmazott, ill. programtervezö Matematikus, Fizikus, tudományegyetemen nem vonz? Szintén el lehet menni utána dolgozni az iparba (google). Én biofizikus-bioinformatikus vagyok, es szemely szerint nekem jobban tetszik a TTK karok szelleme, kevésbé tömegképzés, a legtöbb ember nem kifejezetten azért megy oda, hogy pénzt keressen, hanem mert érdekli.


Mellesleg az interdisciplinaritás, pl. a biológiával való kombinálás is keresett emberé tehet, lásd PPKE(budapesten) vagy Bionika Szegeden. A PPKE-n felsöbb években angolul megy a képzés (azt hiszem) ami NAGYON fontos. Ma az egyik legnagyobb gond magyarországon, hogy rosszul tudnak az emberek angolul, pontosabban kevesen jól, anélkül nagyon sokat romlanak az esélyeid.


Vissza a jelenbe: Ha érdekel, szerintem fizikát és/vagy matekot érdemes választani. Nem, parciális deriválást nem feltétlenül fogsz megtanulni hobbiból, és az egyetemen annyival is könnyebb lesz.

Az érdeklödésen belül szerintem érdemes a tanárt is nagyon megfontolni, azt a tanárt választani, aki leginkább tud inspirálni. Ez mellesleg késöbb is a legfontosabb szempont, legalabbis nekem az.


Azért szerintem ne kell, hogy az egész élet a pénzkeresésröl szoljon, különösen nem tizenévesen, szóval ha van energiád müvészi iranyultsagu fakot is valaszthatsz.

Igazából sztem az a legfontosabb, hogy a lelkesedésed megmaradjon, az hosszu távon sokkal több mindenre kihatással van.

2013. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!