Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen színű lessz (lehet) a...

Milyen színű lessz (lehet) a gyermekemnek ha az én szemem zöldeskék (anyámé:kék, apámé:zöld) a barátomé világosbarna (annyáé:sötétbarna-az egész család-, apja:kék-az egész család-)? Függ a baba nemétől is? Mennyiben?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:

A baba nemétől nem fog függeni.

Kb 50%, hogy kék szeme lesz és 25-25%, hogy barna vagy zöld.

2009. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A Te zöldeskék szemed kéknek számít, a barátodé barna. Ebben az esetben a nagyszülőktől független a dolog, a barna domináns a kékkel szemben, tehát a barna öröklődik.

Azt hiszem, a nagyszülők akkor jönnek képbe, ha mindkettőtöknek barna szeme van.

Remélem, jön valaki aki ért hozzá, én mindenesetre így emlékszem.

2009. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

az előzők jól mondták.a barna dominánsan öröklődik. de ha heterozigóta vagy és kék-zöld pl akkor a gyermekednél (ha a párod is heterozigóta akkor kiugorhat egy recesszív tulajdonságú gyermek.

ahogy így látom bővebb információk nélkül, nagy a valószínűsége a barnának, de kék és zöld szemű is lehet!

2009. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pontosan nem lehet megmondani, csak valószínű és kizárt lehetőségek vannak. (bár szerintem még kizárni sem lehet teljes bizonyossággal semmit)
2009. okt. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2009. nov. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Jó ez a program! Zöldesbarna szemet zöldnek vagy barnának írjam? És a kékeszöldet? Mert a családunkban senkinek sincs csak barna vagy zöld vagy kék szeme :D
2010. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!