Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ötleteket, tapasztalatokat...

Ötleteket, tapasztalatokat szeretnék, hogy merre menjek továbbtanulni? (OLVASS TOVÁBB)

Figyelt kérdés
Nos, 11-es vagyok gimnáziumba járok, eddig van egy tesi érettségim ami 90%-os ebben az irányban is szeretnék továbbtanulni. Régen még 7. általánosban már megvolt a tervem ami biosz-tesi tanár, ezért is jöttem ide emelt biosz szakra. De rájöttem, hogy a biosz nagyon nehéz az egyetemen, és nem bírnám. Szeretnék majd tesiből egy jó emelt érettségit (80%-al megelégednék hiszen az már jóval több mint egy 100%-os közép) Úgyhogy eddig ami tervben van az egy emelt tesi, és ahogy mondtam ilyen irányban is szeretnék elhelyezkedni. Gondoltam, hogy csak simán tesi tanár, csak munkavállalás szempontjától félek, hogy azért 2 szakos tanár jobban felvesznek, mint az 1 szakosat. Gondoltam akkor, hogy talán a TF-re valamilyen sportmenedzser, sportszervező vagy ami még egész jó, hiszen itt már van osztatlan képzés, és a tesi-gógytesi-egészségfejlesztő tanár. Vagy a másik ötletem, hogy a tesi mellé megpróbálok valamit és tanárira menni (az angol ami eddig a legjobb) Focizok is nb2, megye1-ben és gondoltam az edzőre is, de az talán a munkahelyem mellett jobb lenne. Vagy azt sem tudom pontosa, hogy milyen licenceket kell megcsinálni (ennek is örülnék ha valaki kereken, egyszerűen leírná) Köszönöm, és VÁROM A VÁLASZOKAT!!!

2013. nov. 16. 18:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
59%
Igazad van, atesi tanár magában kevés. Szerintem azt is vedd figyelembe, hogy a test olyan h bármikor történhet vele egy baleset ami miatt kénytelen leszel abba hagyni, szóval legyen egy B terved is. Személyi edző, és tényleg a TF-en valami olyasmi, amivel magánszférában is el lehet majd helyezkedni. Én személy szerint már túl vagyok egy bsc-n, de tervezek msc-t táplálkozástudományból..Talán a mai világban egyre jobban elő térbe kerül az egészség megőrzése, de az biztos, h sok embernek van sok gondja a rossz táplálkozás miatt kialakult betegségekkel.
2013. nov. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen ez is egy jó dolog lehet, hiszen az egészség e legfontosabb! Ami a középiskola után következik, az a bsc, ugye, az msc az pedig már kicsit magasabb szinten és más szakirány? Megkérdezhetem, hogy min végeztél? :)
2013. nov. 16. 19:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A Testnevelési Egyetemet nem véletlenül csatolták az SOTE-hoz.


Biológiát, anatómiát, egészségtant-sportegészségtant alapból tanulnak.

2013. nov. 17. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
59%
környezetmérnök szakot végeztem. Kémiai volt a legtöbb, e mellett még eleinte a biosz is erős volt. Igen a bsc az alap, amie majd épül az Msc..végezhetsz olyan Msc-t is amilyen az alapszakod, de én ezt személy szerint butaságnak tartom..én is SOTE-n szeretném az Msc-t táplálkozástudomány szakon megcsinálni, ehhez még az alapszakom miatt kellene plusz tantárgyakat bepótolni. De pl egy ápolós alapszakkal sima lenne az ügy..ezeken gondolkozz inkább egy picit még..:)Még nem mertem jelentkezni én sem msc-re..ugyanis dolgozom..és nem tudom hogyan tudnám bepótolni az anatómiát meg biokémiát..ami nekünk alapszakon nem volt, és sajnos ezek kemény dolgok :S..félek tőlük kicsit..
2013. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Aha értem :) Hát szerinted milyen irányban tudnék elhelyezkedni ha tesi irányban megyek? Melyik bsc szak "tud" a legtöbbet? Amin aztán ahogy te is mondtad tovább menni, más irányban, de mégis témába vágóba.
2013. nov. 17. 17:36
 6/13 anonim válasza:
fuuu..hát így tesi irányába nem tudom, nagyon béna voltam mindig is..de megnézem mi van TF-en..és leírom h én hova mennék..:)
2013. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
ja igenn..most látom csak, ahhoz h tanár legyél MSC-t kell végezni..:)..kicsit ezt mindig elfelejtem, mert a mérnök Bsc diploma elég h mérnök legyél, de mint pl bölcsészeknél is Bsc+Msc adja a tanár végzettséget..XD..ciki..:D..Szóval tesnevelésin én amit tanulnék, vagy a sportszervező v rekráció..vagy kineziológus (itt biztos kemény a biosz!!)..de igazából ezek sem az igaziak..:/..szerintem
2013. nov. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
sportszervezővel esetleg milyen irányban lehetne elhelyezkedni? És azt láttad, hogy beindult a tesi-gyógytesi-egészségfejlesztő tanár osztatlan képzésben? Erre egyből lehet menni gimi után? Mi a véleményed?
2013. nov. 17. 19:33
 9/13 anonim válasza:
nem láttam, viszont az osztatlan képzés az jó..igaz tovább tart, de kimarad ez a felvételizzünk msc-re mizéria..Úgy tűnik nekem, hogy a tanári felé húz a szíved. És erre ez jó lesz..e mellet meg egyébként ilyen személyi edző tanfolyamokat is lehet csinálni..ezt kb bárki megcsinálhatja..OKJ..Sportszervező inkább szerintem 'csak' marketinggel foglalkozik nagyjából..meg egy-egy sporteseményeknek az erőforrásait megteremti, magyarul kitalálja honnan legyen pénz rá...csak azért van szerintem tesis egyetemen h mégse legyen tök hü lye az illető a sporttal kapcsolatban.
2013. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem, hát igen gondolkozok a tanárin is mivel az első számú terv az lett volna, esetleg még ha nem is 2 szakos tanár akkor simán tanító is jó lehet, mondjuk ők nem keresnek kevesebbet?
2013. nov. 17. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!