Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Dél van. Mikor lesz legközeleb...

Dél van. Mikor lesz legközelebb hogy a két mutató újra a 12sen lesz?

Figyelt kérdés

2013. nov. 17. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Legközelebb éjfélkor lesz mindkét mutató a 12-esen.
2013. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Érdekes egy kiírás:),akár 12óra 12 perckor is lehet ,hogy,mindkét mutató a 12-esen legyen.Szerintem az legközelebb:).Maga a kérdés nem írja,hogy egymáson legyen a mutató.
2013. nov. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

#2 esnek

12 óra 12 perckor már elmozdult a kismutató a 12 ről egy picivel


kérdezőnek: léteznek 24 órás mutatós órák, ezeken a 12óra(dél) az nagymutató fent, kismuattaó lent

2013. nov. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez így oké,de akkor se írja,hogy egymáson legyen a 2 mutató,tekergess egy órát,akkor is belelóg a 12 kettesbe a kismutató...
2013. nov. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

12:12-kor már nem "lóg bele" a nagymutató a kicsibe. Ugyanis az óra kettesétől két beosztásnyival (= perccel) arrébb van. (12:10-kor van pont a kettesen, mivel két szám közötti távolság pontosan 5 percnyi időt jelent.)

A kismutató pedig egy óra alatt teszi meg a két szám közötti távolságot, így még mindig a 12-eshez van közel.


Kb. 2:10 és 2:14 között van az, amit leírtál. Próbáld csak ki. :)

2013. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Bocs, még nagyon reggel van.

Javítás: szóval a kismutató persze, belelóg a 12-be, de a nagy már rég nem ott van, mint írtam. Így pedig nincs mindkét mutató a 12-n.

2013. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#2:

A logikád nem rossz, csak matematikai szempontból hibás :)

Képzeld el, hogy a 12-est akkorára írják, hogy beteríti az egész számlapot. Ebben az esetben a nap 24 órájában a 12-es felett mozog a mutató.

A másik véglet, hogy a 12-es szám olyan pici, mint egyetlen atom. Ebben az esetben ha csak egy icipicit is elmozdul a mutató a 12-esről (12:00:01, egy másodperccel dél után), akkor már nem felette van.

Megint más szempontból: vannak olyan órák, amelyeknél nem analóg megy a mutató, hanem egységeket ugrik egyszerre. Vagyis a percmutató egészed addig nyugalomban van, amíg a másodpercmutató át nem ugrik az 59-ről a 00-ra - valamint az óramutató is csak akkor ugrik a 00-ról a 01 órára, amikor a percmutató átugrik az 59-ről a 00-ra. Ebben az esetben is 59 másodpercig még egymáson áll a nagy és kismutató, miután elhagytuk a "pont dél" időpontot.

2013. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A logikád nem rossz, csak matematikai szempontból hibás :)

Képzeld el, hogy a 12-est akkorára írják, hogy beteríti az egész számlapot. Ebben az esetben a nap 24 órájában a 12-es felett mozog a mutató.

A másik véglet, hogy a 12-es szám olyan pici, mint egyetlen atom. Ebben az esetben ha csak egy icipicit is elmozdul a mutató a 12-esről (12:00:01, egy másodperccel dél után), akkor már nem felette van.

Megint más szempontból: vannak olyan órák, amelyeknél nem analóg megy a mutató, hanem egységeket ugrik egyszerre. Vagyis a percmutató egészed addig nyugalomban van, amíg a másodpercmutató át nem ugrik az 59-ről a 00-ra - valamint az óramutató is csak akkor ugrik a 00-ról a 01 órára, amikor a percmutató átugrik az 59-ről a 00-ra. Ebben az esetben is 59 másodpercig még egymáson áll a nagy és kismutató, miután elhagytuk a "pont dél" időpontot.


Tudom,hogy én mindig hibás vagyok:)!Ha a 12 es szám beteríti az egész számlapot,akkor tényleg egész nap 12.12-őt mutat,ugyanis hol a többi szám?Az atom méretű számról meg soha nem látod meg hogy hogy a 2 mutató 12esen legyen.:)És ha jól értelmezem a másodpercek miatt soha nem is lesz és nem is volt 12-12-őn a mutató!Megoldás:szétkapom az órát és délben egy két nano másodperccel megtartom az időt a és vissza állítom a az atomi mutatóra,így is állandósul a 2 db 12-es:)!

2013. nov. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ha a 12 es szám beteríti az egész számlapot,akkor tényleg egész nap 12.12-őt mutat,ugyanis hol a többi szám?"


A példámmal csak arra akartam rámutatni, hogy az általad írt verzió attól függ, hogy mekkora számmal írják az óra számlapjára a 12-es számot. Ha kisebbel, mint amekkora a kismutató elmozdulása az idő alatt, amíg a nagymutató a 12 perchez ér, akkor máris megbukott az általad #2-es válaszban írt verzió.


"Az atom méretű számról meg soha nem látod meg hogy hogy a 2 mutató 12esen legyen.:)"


Ha már ennyire szőrözünk:

Olvasd el újra a kérdést: nem arról volt szó, hogy látjuk-e vagy sem, hanem hogy mikor lesz felette :)

2013. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A válaszom az atomnyi méretű 12-ben van,mert minden egyes mp.alá-mellé-fölé...odakarcolom a 12 -őt így mindig annyit is mutat.Amúgy én már szétröhögtem magam:),lassan megfejtjük az időutazást is:).
2013. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!