Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan állapíthatom meg, h...

Hogyan állapíthatom meg, h melyik embertípushoz tartozom?

Figyelt kérdés
Hallottam, h vannak különböző emberi típusok, és hogy különböző külső jegyek alapján be lehet sorolni az embereket bizonyos csoportokba, pl turáni,dinári,nordikus faj stb. Hogyan állapíthatnám meg, h én melyik ilyen csoporthoz tartozom?Neten kerestem már utána de nem találtam semmi normálisat.Nem vagyok rasszista vagy ilyesmi,nem ezért érdekel, csak kíváncsi vagyok :DDD
2009. nov. 25. 02:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Pedig lehetnél rasszista, semmi negatívat nem jelent. Ha azt mondom, hogy a négerek jól futnak, már rasszizmus, mivel rasszok alapján különböztetem meg az embereket. Csak ez pozitív a kisebbségre nézvést, ezért nem jajveszékelnek érte. Ugyanúgy mondhatnám, hogy a négerek butábbak, mint a fehérek, és ugyanúgy igazam lenne. (aki nem érti meg az általánosítást, és a kivételekkel akarna nekem "érvelni" az egy szánalmas csótány és inkább maradjon csöndben)


Hogy milyen "fajba" tartozol (mert ugye az angol race szó egyszerre jelenti a magyar fajt és rasszt) azt kinézheted pl innen [link] amelyik leírás illik rád a legjobban, abba tartozol (a leginkább, mert keveredés az van).

2009. nov. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Ezt igen nehéz megállapitani, mert majdnem mindenki keverék Európában
2009. nov. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Az emberiség egy fajba tartozik.

Vagyis te a homo sapiens sapiens fajba tartozol. (Remélhetőpleg :D )

Az angoloknak sok tekintetben lehet hogy szegényes a szókincsük, de mivel magyarok vagyunk, használju kerre a nagyrassz, vagy rassz kifejezést!


Nagyrasszból 3+1 van. Europid ("fehér bőr", változó hajszín, viszonylag amgas termet), negrid (sötét bőr, alacsonyabb termet, sötét, erős szálú haj, vastag ajak, előre ugró arccsont), mongolid ("sárga" bőr, előre ugró szemöldökcsont, mandulavágású szem, sötét haj, alacsony termet) és veddo-ausztralid (alacsony termet, barna bőr, sötét haj)

Ezeken belül vannak rasszok. Az europidokon belül legjellemzőbb a turáni (alacsony termet, europidon belül viszonylag sárgás bőr és vékonyabb szem, sötét haj), dinári (magas termet, fehér bőr, sötét haj) és nordikus (magas termet, szőke haj, kék szem és nagyon világos bőr).


Azonban ezek már nagyon kevés helyen jelennek meg tisztán.

A skandinávok még talán uralkodóan nordikusok, de pl. a magyarok (mert feltételezem az vagy) mindhárom rassz jegyeit magukon hordozhatják. Alapvetően turániak vagyunk, de nagy mértékben keveredtünk a dinári szlávokkal és a nordikus németekkel. Úgyhogy max. azt mondhatod meg, hogy melyik rassz jellegzetességei jellemzőek rád.

2009. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

(Előző vagyok)

Egyébként, kedves 7:57-es!

A négerek azon is megsértődhetnek, ha azt mondod, hogy "a négerek jól futnak", vagy a "négerek jól énekelnek". Általában ők az ilyesmin fel szokták kapni a vizet.

2009. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

[link]

(az adott linken olvass el 5-6 oldalt, abból megtudod)


De ezt is használhatod:

[link]


Vagy kérsz egy találkozót Kiszelytől.

Vagy megveszed a könyvét: [link]


(Egyébként ő biológus, és a legjobb ismerője a témának)

2009. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

09:56-ossal azért vitatkoznék egy kicsit.


"Az europidokon belül legjellemzőbb a turáni (alacsony termet, europidon belül viszonylag sárgás bőr és vékonyabb szem, sötét haj)"


Egyáltalán nem jellemző az europid rasszra, legnyugatabbra nálunk terjedt el, de már itt is kevert formában (Alföldi-típus), legjellemzőbb a keleti népeknél (krími tatárok, stb.), eredete máig vitatott, sokan az europid és mongolid közös ősének, mások kelet-mediterráni, kelet-balti és mongolid rasszok keverékének tartják.


"Alapvetően turániak vagyunk, de nagy mértékben keveredtünk a dinári szlávokkal és a nordikus németekkel."


Alapvetően turániak vagyunk, ez igaz.

A kelet-balti fajt méltatlanul kihagytad, ami a magyarság másik legjellemzőbb komponense már vagy 1000 éve, a turáni mellett (alacosny termet, széles koponya, világos színkomplexió, hasonlít a nordikusra de nem nordikus!).

Dináriakkal nagy mértékben keveredtünk, ez is igaz.

Nordikus németekkel viszont nem! A nordikus rassz aránya hazánkban alig pár százalék. Arról nem is szólva, hogy nem minden német nordikus (német lehet alpesi típus is). Aki Magyarországon szőke és kék szemű, az nem nordikus, hanem kelet-balti (amit sajnos összekevernek a laikusok), egy szóval, ez nem északi faj, hanem kelet-balti, és a kettő egészen más!

Amellett az alpesi is igen jellemző rassz hazánkban.

De a nordikus és a mediterrán alig-alig.

2009. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

"Egyáltalán nem jellemző az europid rasszra, legnyugatabbra nálunk terjedt el"


És hol van az europid nagyrassz elterjedésének keleti határa? Valahol Ázsia közepén, Belső-Szibéria-Kazahsztán-Kelet-India térségében.

És Nyugat-Ázsia nagy részét turáni (eredetű) népek lakják.


A keleti-baltit azért hagytam ki, mert az nem túl nagy rassz és mivel előzőleg nem említettem, nem akartam belekeverni


Ha a nordikus rasszal nem keveredtünk, akkor szerinted miért van annyi szőke ember Magyarországon? A környező népeknél egyedül a németeknél (ebbe beleértem az osztrákokat is) vannak szőkék, na meg a lengyeleknél, de java részt ők is nordikusak. A honfoglaláskorban a magyarok 99%-a fekete hajú volt. Egy szőkéről sincs tudomásunk. Később pedig nehezen kerülhettünk kapcsolatba kelet-baltiakkal.

Mellesleg miért ne keveredtünk volna velük? Négyszáz évig Habsburg uralom alatt éltünk. Rengeteg német érkezett Magyarországra ez alatt és még előtte is. Szászok, svábok, türingiaiak, bajorok és még rengeteg egyéb.

Plusz a lengyelekkel is rendesen keveredtünk, akik, mint már fent említettem, szintén nordikusak.

2009. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Pont erről beszéltem, hogy aki szőke és kék szemű az nem mind nordikus. A lengyelek pont hogy keletbaltiak!

A keletbalti nem túl nagy faj? A szlávság 80%-a!


De ha nekem nem hinnél: [link]

2009. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Mégis milyen statisztika szerint?

A horvátok, szerbek, szlovének, bolgárok, ukránok, oroszok ne magyarázd már be nekem, hogy kelet-baltiak!

Max. a lengyelek, a csehek és a szlovákok.

2009. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha elolvastad a linkek legalább egy részét akkor tudod miről van szó. Ezek nem internetes kamulinkek, hanem rendes tudományos művek, csak épp felvitték netre.


- horvátok részben északiak, részben keletbaltiak, elenyészően dináriak


- szerbek zömmel dináriak


- szlovének kb mint a horvátok


- bolgárok atlanto mediterránok, de dinári is előfordul


- ukránok elenyészően északiak, de a többség úgy keletbalti, mint egyszer (meg kis részben turániak - krími tatárok miatt, stb.)


- oroszok mint az ukránok, csak náluk előázsiai és ryazan fajok is képviselve vannak


Amúgy a finnek is keletbaltiak többségben (kivéve ahol nordikus svédekkel keveredtek)...


De tényleg feleseges itt leírnom, a Gáspár féle Fajismeret könyvet tudom csak még egyszer ajánlani, feketén fehéren le van fektetve minden.

Tudom, hogy nehéz elhinni, de a kelet-európaiak attól mert szőkék NEM NORDIKUSAK. A keletbalti ugyanúgy szőke. De a szemállás, koponya egész más.



Már bocsánat, de a kelet-európaiakra nem jellemző a dolychocephalia, márpedig csak akkor nordikus valaki ha dolychocephal! Ha nem, akkor minden lehet, de nordikus nem. A kelet-európai (szlávok) nagy része pedig egyenesen brachycephal, éppen ezért keletbaltiak.

2009. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!