Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek csak ez az idő...

Szerintetek csak ez az idő létezik?

Figyelt kérdés
Sokszor elgondolkozok azon, hogy milyen is a jövő. Nem lehetséges, hogy pl. most egy másik dimenzióban vagy ilyesmi most 2040 van. Vagy csak a mi jelenünk, jövőnk létezik?

2013. dec. 29. 23:35
 1/8 Farkas András D. válasza:
100%
Érdekes felvetés, bár ha belegondolsz csak a most létezik, a jövő még nem, a múlt már nem, "nem tudjuk mit hoz a holnap", ha előre mennél az időben, számodra az akkor is a most pillanata lenne. De visszatérve a kérdésedre szerintem az idő állandó, mint egy felület, egy alkotó felület, az idő az egység amire minden épül, a dimenziókról nehéz véleményt alkotni, akárcsak az "alternatív valóságokról", amíg nem vagy ott nem tudhatod biztosan, de ha hiszünk abban, amit einstein mondott: Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre. akkor nem. Ez az ő meglátása, szerintem érdekes belegondolni, hogy többi idő egy adott térben létezhet egyszerre.
2013. dec. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Én múltkor olvastam egy olyat, h repülőtér, aztán a magángép érkezett, de nem szállt le.

Viszont hallották a toronyban, h mit beszélnek a gépen.

Arról folyt a vita, h vajon hol lehetnek, mert a térkép stb szerint helyben vannak, de mégis egy üres sziget van alattuk így nem tudják hova szálljanak le.

Na már most a lényeg, h ezek szerint ők másik időben voltak, a múltban mikor még nem volt meg a reptér, de mégis láthatóak voltak a "jelenben" lévők számára.

2013. dec. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy lehet létezik másik idő. Abból kiindulva, bár ez szinte teljesen különböző téma, hogy ha Einstein elméletét nézzük, akkor az idő nem feltétlenül olyan, amilyennek hisszük. Vannak dolgok, amik elvileg az időt képesek lelassítani, illetve felgyorsítani. "egy ikerpár egyik tagja egy fénysebesség közeli sebességgel haladó űrhajón utazik, aztán visszatér a Földre, és fiatalabb lesz, mint az ikerpárja" tehát a sebesség képes lelassítani az időt.

És az erős gravitáció is képes lelassítani az időt. Ezeket elvileg már bizonyították is. Ezek után utána tudsz nézni.

Lehet léteznek dimenziók, de ha létezik, nem hiszem, hogy egyféleképpen vagy kitudja, mivel ha pl. a jövőt nézzük, akkor a jövő bármikor változhat. De úgy is nézhetjük, hogy nem változhat, mivel bármit is teszek, bármit is csinálok, bárhogy is szeretném azt megváltoztatni, egyszerűen nem tudom, mivel alapból úgy van "megírva"

De talán a 2040-ben élő emberek, amiknek remélem még bőven a tagja is leszek, majd tudni fogják. :)

Einstein elméletét figyelembe véve, én úgy értelmeztem, hogy lényegébe az ugyan az az idő, de mégsem, nehéz ezt így elmondani. Csak a téridő szerkezet megváltozik/eltorzul/meghajlik. Elvileg, ami csak feltételezés, ha egy embernek valahogy sikerülne eljutni egy nagy gravitációs erővel rendelkező testhez, például egy fekete lyukhoz, és eltöltene egy kis időt, majd visszatérne a Földre, akkor lényegében az időben utazott.

Mindenesetre Einstein egy nagyszerű fizikus volt szerintem. Remélem tudtam segíteni, ha még nem is teljesen a kérdésedre válaszolva.

2013. dec. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Feltettél egy paradoxon kérdést,de te nem is tudsz róla és meg is oldottad.Hisz most 10-15 perc kiesett az életemből,amíg elolvastam a kommenteket,a következő hozzászóló is így jár,pedig ki tudja ebben az időben a mi időnk merre hajlott volna.Nincs ez a kérdés amire felkaptam a fejem,lehet egy olyan dolgot csináltam volna,ami egyáltalán nem ide illik,egyszerűen a kiírásod is egy bizonyos láncreakció.Mert pl.sok helyen várnak még válaszokat,így vagy megkapják,vagy elmélkedek még,vagy elugrok a boltba vásárolni és elhagyom a flekóm,kirabolnak..stb.Ezzel a kiírással ezt a jelent>jövőt teremtetted meg!Hát nem érdekes egy elmélet?:)
2013. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én szerintem több szálon fut ez az egész dolog,szóval valahogy minden történik egyszerre:) Pl elvileg valami trükkel lehetne üzenni a múltbeli meg a jövőbeli énünknek is, meg a másik inkarnációnknak:) Én így képzelem, és szerintem ez tök menő!!:)---márhogyha tényleg így van:))
2013. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*az elvileg nem kell oda:D:D:D
2013. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*helyette inkább vmi más szó, mivel nem tom, mekkora valószínűsége, szal maradjunk annyiban, mondjuk, h ily módon:)
2013. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meséljek?Oké.:)Tudod kinek irt a múltbeli éned?Az én jövőbelimnek!Mert te leírod,de én mikor olvasom el?Látod a dátumból,tehát üzentem a múltba,hogy a jövőbe kapjak egy választ!A jelen nem létezik!Bizonyítsd be magadnak!Pl.Másodpercre pontosan számold ki az 1 perccel előtti eseményeket!Nem fog menni,mert mindig halad az idő!Így a múltbéli eseményeket számolgatod,de soha nem éred utol magad!A múlt elmúlt,a jelen az csak fogalom,a jövő meg alakul>amiből múlt lesz!
2013. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!