Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hatos lottón ötször akkora...

A hatos lottón ötször akkora a telitalálat esélye, mint az ötösön, az ötöst mégis sokkal többen játszák. Azért, mert kevés a pár százmilliós nyeremény, milliárdok kellenek?

Figyelt kérdés

Egy példa/hasonlat: tfh a hatos fő nyerteseinek adott a lehetőség, hogy nyereményüket feltegyék 1/5 eséllyel 5szörös ellenében, pl:

A 200 milliós nyereményedért cserébe - ha akarod, - választhatsz 5 közül egy széfet - valamelyikben 1 milliárd van.

Belemennél az ötszörözésbe? Szerintem a többség nem.

Az ötös lottónál tulképpen AUTOMATIKUSAN ötszörözöl: nem is tudsz a 200m-ós nyereményedről, csak ha az ötszörözést, az 1mrd-ot is megnyered. ???



2014. jan. 9. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az átlagember azt nézi, hogy a hatos és az ötöslottó esetében ugyanannyiba kerül egy mező kitöltése. Az esély nem számít mert a "csodával határosnak" az ötszöröse is "csodával határos" :)
2014. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
... tehát minden nagy nyertesre jut 4 olyan vesztes aki nem érte be ötödannyival. (pl. 200 millióval)
2014. jan. 9. 14:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Aki lottót vásárol, az eleve nem racionális megfontolásból teszi ezt. Így szerintem nincs értelme számon kérni rajtuk ilyeneket.
2014. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor is elgondolkodtató, hogy a "csodával határos" nyereményedet feltennéd 20% eséllyel

egy még nagyobbért?

2014. jan. 9. 14:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, itt a 20%-al nagyobb esély is pontosan ugyanannyira elenyésző. A nagyon kicsinek a duplája is még mindig nagyon kicsi :)
2014. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Kérdező, itt a 20%-al nagyobb esély is pontosan ugyanannyira elenyésző"

Nincs ilyesmiről szó. ÖTSZÖRÖS, ill. ÖTÖDE esélyről beszélünk, ld elején, kérdés-magyarázat.

2014. jan. 9. 20:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert igen sanszos, hogy nem nyersz egyiken se, az elhangolható valószínűséggel már nem mérlegelsz és ha nyersz akkor már minél nagyobbat nyerjen. Ilyen témában nem racionálisan gondolkodnak az emberek, és nem is érdemes túlzottan.


Amúgy akkor miért nem a Skandináv lottót preferálod?:

[link]

2014. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A 200 milliós nyereményedért cserébe - ha akarod, - választhatsz 5 közül egy széfet - valamelyikben 1 milliárd van.

Belemennél az ötszörözésbe? Szerintem a többség nem.

Az ötös lottónál tulképpen AUTOMATIKUSAN ötszörözöl: nem is tudsz a 200m-ós nyereményedről, csak ha az ötszörözést, az 1mrd-ot is megnyered. ???"


"a "csodával határos" nyereményedet feltennéd 20% eséllyel

egy még nagyobbért?"


Ez így nem egészen igaz. Hisz nincs a hatoson sem garantált nyeremény. Ezt szerintem úgy számold, hogy bár statisztikailag ötször annyi esélyed van arra hogy rád zuhanjon a MIR űrállomás mint arra hogy elraboljanak az idegenek; szinte biztos hogy életed során egyik sem fog bekövetkezni.

Nyilván, ha tudná az ember hogy a hatos lottón telitalálata lesz akkor nem ötöst fog venni.

2014. jan. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Hisz nincs a hatoson sem garantált nyeremény" - ebből a szempontból egyformák : halmozódás van.

"...ötször annyi esélyed van arra hogy rád zuhanjon a MIR űrállomás mint arra hogy elraboljanak az idegenek; szinte biztos hogy életed során egyik sem fog bekövetkezni."

Igen, de az emberek hisznek benne, hogy a kis esély bekövetkezik - különben nem vennék meg a lottót.

Érdekes belegondolni több évnyi ötös-lottózás után: bár nem sok esélyem volt a telitalálatra, ha hatost játszottam volna, 5* akkora esélyem lett volna.

2014. jan. 10. 11:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaja, 5x kisebb nyereményre :)

Bár az átlagember számára szerintem tényleg teljesen mindegy, hogy kétszáz millát vagy egymilliárdot nyer. Aki be tudja fektetni, az mindkét összeggel tud már valamit kezdeni - aki meg nem tudja befektetni, az vagy beteszi a bankba, vagy hamar elkölti (ez talán a gyakoribb). (A 200 millának egyébként átlagosan nem ötödeannyi idő alatt lépnek a nyakára a lottó-nyertesek, mint az egymilliárdnak.)

2014. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!