Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Dóra, Erzsi, Anna, Bea verseny...

Dóra, Erzsi, Anna, Bea versenyeztek így számoltak be róla: Anna: Sem első, sem utolsó. Bea:Nem én lettem a győztes. Dóra:Én győztem. Erzsi:Utolsó lettem. Az egyik állítás nem igaz, ki hanyadik lett?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

eredetileg tehát:


A nem első és nem utolsó

B nem győztem

D győztem

E utolsó lettem


mindet negálva:


A vagy első, vagy utolsó lettem

B győztem

D nem győztem

E nem lettem utolsó


tehát az első B lett, A nem lehet első (mert az B), tehát utolsó lett. Dóra és Erzsi - nem lehet tudni, csak azt, hogy nem elsők és nem is utolsók. Semmi utalás se a második, se a harmadik helyre, egymáshoz képesti viszonyára sem, és holtversenyre sem.

2014. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
dóra,bea,anna,erzsi
2014. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj bocs, az egyik állítás nem igaz, nem pedig egyik állítás sem igaz :P na nekiugrok megint
2014. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor viszont:


A nem első és nem utolsó - ha hazudik, akkor vagy első, vagy utolsó lett. de az első D lett, az utolsó pedig E, tehát vagy Dnek vagy Enek is hazudnia kellene, de csak egy hazug van elméletileg szal... A nem hazudhatott.


B nem győztem - Ha hazudik akkor győzött, de akkor D is hazudik, szal nem hazuidhatott


D győztem - Ha hazudik, akkor nem lett győztes, ami nem létezik, mert mindenki más azt állítja hogy nem lett győztes. Nem hazudhatott.


E utolsó lettem - ő hazudhatott Így tehát nem utolsó lett. Ekkor D első, E és A középmezőny, és B utolsó.

2014. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom mindenkinek :D
2014. jan. 20. 19:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik kap egy kur­va nagy pofont, aztán elregélik szépen, rendesen.
2014. jan. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!