Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Klímák költségmegosztása hogy...

Klímák költségmegosztása hogy van megcsinálva?

Figyelt kérdés
Házközponti klímás tházban hogyan mérik a lakásokban a felszerelt egység hogy mennyit hűtött /hónapban.? Nem tudom elképzelni .

2014. jan. 21. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván egy nagy külső egységhez kapcsolódik egy csomó beltéri egység.

Sehogy. Az áramot nyilván a központi hálózatról kapja, hogy kinél mikor kapcsol be, az vagy nem mérhető, vagy sok belső mérőeszköz kell, amely drágább, mint az egész. Egyébként is semmi értelme, mert az eltérés olyan csekély, hogy ennél lényegesen nagyobb pontatlanságok is vannak. Hogy mást ne mondjak, a legtöbb helyen lakásterület arányában oszlik meg a költségek zöme. Amely költségeknek szinte alig van közük az alapterülethez, nagyságuk viszont lényegesen nagyobb.

Ne akarj olyant mérni, aminek a becsült mennyisége is sokkal pontosabb, mint más elemeké.

2014. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na jó de figyelj már , én elmegyek lakni egy 21 lakásos házba ahol az én klimatizált szobám 30nm míg vannak 60 nm es klímatizált lakók is ,arról nem is beszélve hogy nyitott ajtóknál az egész lakás 120nm míg az enyém csak 40 . Ez légköbméterben baromira nem egyforma . És ha én nem használom a hűtést de xy nál egész nap meg 120nm3 en akkor közösköltségben símán leosztanak lakókkal és kifizettetik velem azt amit ő hűtött el a hodályára ?


Valamilyen elven csak mérni kell azt a leadott energiát ,de én sem értem hogy hogyan lehet ezért kérdem.


Mert radiátornál ugye rajta van egy mérő ami speciális számokkal számolja a szobát a radiátor és a szoba hőmérsékleteiből ki.


Vagy szerinted az ipari méretű hűtőnél nincsenek hirtelen ON OFF áramfelvételek és leosztva a lakókra kb annyit fogyaszt mint a lift ? Erre is gondoltam de nem értem.

2014. jan. 22. 17:54
 3/3 advance ***** válasza:
lehet hogy a ház lakói között légköbméter alapján osztják szét mint a távhőnél
2014. nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!