Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a napba nezünk, miert...

Ha a napba nezünk, miert mosolygunk automatikusan?

Figyelt kérdés
összehuzodik a szemünk is,a szank meg felfele
2008. júl. 19. 18:26
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem ez egy olyan reflex, amivel az arcunk védeni póbálja a szemünket a nap vakító sugaraitól.
2008. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak hunyorgok...
2008. júl. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
velem ilyen nincs
2008. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Én pedig tüsszenteni szoktam, de nem hiszem, hogy ennek tudományos magyarázata lenne!
2008. júl. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó kommentes: van, a jelenség két idegpálya rendellenes átkereszteződésével magarázható. Így vált ki a látóideg ingerültsége nyálkahártyareflexet. A jelenség örökletes, de mértéke egyénenként változhat. Kb a lakosság egynegyede valamilyen szinten érzékeny, de ennek minősége is eltérő: van, aki a hirtelen nagy fényre (pl te), van, aki a hosszan tartó erős világításra érzékeny (azaz hosszú ingerületi állapot kell a kialakuláshoz.
2008. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem én voltam a kérdező, de a válaszod számomra hasznos!

Pozitívra értékelem! Kösz!

És most mosolygok, mintha a napba néztem volna.

( összehuzódik a szemem is, a szám meg felfelé)

2008. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
lassuk csak!nos tudomanyosan nezve en alergias vok a napra mert ha bele nezek valamikor tusszentek!XD
2008. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!