Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Orvosnak akarok lenni! Melyik...

Orvosnak akarok lenni! Melyik egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Most egy egészségügy iskolában vagyok 9.es. Itt is letudok éretségizni ugy, hogy egyetemre mehessek vagy ink. menjek át egy gimibe? Ha itt marodok és nem tudnák leéretségizni bioszból és kémiából egyszerre akkor tudok valmelyikből máskor éretségizni...pl. 1évmúlva és adig elmennék egy apoló kézésre(OKJ), utánna felvennének még orvosira? Ha mentőtisztire megyek elösször akkor onnan elmehetek az orvosira vagy már nem éri meg? Mi kell a mentőorvosihoz, mert leginkább az akorok lenni vagy szakorvos, ők kb. mennyit keresnek? A válaszokat nagyon köszönöm!

#szakorvos #mentőorvos #orvos. egyetem. éretségi. tanulás. mentőtiszt
2014. febr. 14. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy orvosi egyetemre felvegyenek az kell, hogy megfelelj a felvételi vizsgán. A mentőorvos is orvosi egyetemet végzett, esetleg utána résztvett egy sürgősségi szakorvosi posztgraduális képzésen. Hivatalos fizetés nem túl sok.
2014. febr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ilyen helyesírással az a csoda, hogy nem buktál meg általánosban...

Erre is rá kellene erősítened, különben a magyar érettségin nagy bukta lesz.


A kérdéseidre:

- Mindegy, milyen középiskolában szerzel érettségi bizonyítványt, a pontok számítanak csak.

- Lehet később is ismételni (tehát javítani), ill. szintemelőre is jelentkezhetsz. Ha jól tudom, akkor öt éven belül.

- Egyetemre nyugodtan mehetsz később is. De a tanulmányi eredményeid akkor is számítanak.

2014. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2.-nak már rajta vagyok, hogy kijavítsam a helyesírásom, mert nekem ez a nagy álmom! :) A másik kérdésem az lenne, hogy egy vegyészmérnök mit csinál és nehezebb a dolga mint az orvosnak?
2014. febr. 14. 21:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, most akkor az orvos a nagy álmod, vagy a vegyészmérnök?

(Hány éves vagy?)

2014. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

9.-es, tehát 14-15 lehet.

Azért ebben a korban tényleg illene már egy kicsit határozottabb elképzelésekkel rendelkezni szerintem.

Plusz tájékozódni. Önállóan.

2014. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!