Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet gyorsan és...

Hogyan lehet gyorsan és egyszerűen a törit megtanulni?

Figyelt kérdés
A napokban írunk tz-t és megkéne tanulnom az anyagot. Az a baj hogy nem tudom hogy vágjak bele, mert hacsak olvasgatom nem nagyon megy bele a fejembe: ( Nektek van vmi jó módszeretek amivel gyorsan meglehet tanulni a törit?

2014. febr. 21. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyag figyelmes elolvasása + közben a lényeg rövid kijegyzetelése. A kijegyzetelés nem egyenlő azzal, hogy kihúzod kiemelővel a fél könyvet. Nekem ez általában azt jelentette, hogy egy témakört lerövidítettem vázlatba egy A4-es oldalra. Ezen az A4-es oldalon az évszámok, az uralkodók, a fontos események és összefüggések voltak. Ha ezzel megvagy, akkor már áttekintetted elvileg az anyagot, értesz mindent, most már csak memorizálni kell, ami azt jelenti, hogy még 1-2x elolvasod az anyagot figyelmesen, aztán még átfuthatod a lényeget párszor és kész. 1 nap alatt meg lehet tanulni ötösre.
2014. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zoé1919 válasza:
100%

Szia:)

Egyetértek az előttem szólóval. Én úgy szoktam megtanulni, hogy kétszer-háromszor átolvasom a szöveget, figyelmesen. A történelem pont az a tantárgy, melynek tanulásánál zavaró tényező lehet bármilyen olyan külső zaj, ami elvonhatja a figyelmedet. Tehát lehetőleg olyan helyen tedd azt, ahol csend, és nyugalom van. Miután elolvastad, és kb. összeállt egy kép a fejedben az anyagról, írj vázlatot. A vázlat pedig nem azt jelenti, hogy kiírod az egész tankönyv szövegét, hanem, hogy megpróbálod kihámozni belőle a lényeget. Ami azért jó, mert amíg írod, addig is tanulod. Nekem általában ennyi mindig elég, de ha nem vagy benne annyira biztos, akkor olvashasd a vázlatot.!:) Remélem segítettem! Sok sikert!:)

2014. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat megpróbálom megtanulni ezek alapján☺
2014. febr. 21. 18:46
 4/5 anonim válasza:

szerintem a memoriapalota a legjobb..nezz utana... asszociacios modszer: en ugy szoktam, hogy elkepzelem az esemenyt az idopontot pedig szemelyekke alakitom akik valahol valamit csinalnak valamilyen szinben...minden szamjegyhez van egy nev, melo, hely es szin es ezeket kombinalom a szamok sorrendje szerint.. ebbol kepeket alakitok ki.

ha ez megvan akkor egy ismert helyre beteszem a kepeket a megtanulni kivant sorrendben(pl elkepzelem a sulit ahogy setalok benne s a falakon lognak ezek a kepek, vagy kitalalt szemelyek ott vonulnak fel adott sorrendben)

Nekem ez bejott...mondjuk az eleje nehez mig kitalalod a dolgokat, de aztan iszonyu konnyen megy

2014. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi ez tetszik megpróbálom ezzel is
2014. febr. 22. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!